Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2023-11-17  |  Ostatnia aktualizacja: 2023-11-17
DHL i AutoStore rozwijają współpracę
fot. pixabay
fot. pixabay

DHL Supply Chain oraz AutoStore rozszerzają swoje partnerstwo w celu dalszego zautomatyzowania operacji magazynowych na globalną skalę.

DHL Supply Chain jest zaangażowany już w dziewięć operacyjnych projektów magazynowych AutoStore, a cztery kolejne są na etapie planowania. Dzięki temu staje się jednym z największych klientów 3PL AutoStore, wzmacniając zaangażowanie firmy w cyfryzację i automatyzację.

Dziewięć istniejących systemów efektywnie obsługuje 800 000 pojemników, a cztery projektowane systemy zwiększą tę liczbę do poziomu 1,2 miliona. W przyszłości DHL zamierza także wybudować pięć kolejnych obiektów.

W celu efektywnego zarządzania i optymalizacji zapasów przy wykorzystaniu znacznie ograniczonej przestrzeni w magazynach została opracowana innowacyjna technologia zautomatyzowanego systemu przechowywania i wyszukiwania AS/RS. Wysoce modułowa i skalowalna konstrukcja systemu sprawia, że jest to rozwiązanie preferowane przez handel elektroniczny i firmy zajmujące się mniejszymi produktami, takimi jak artykuły modowe i technologiczne. Strategicznym celem DHL i AutoStore w ramach partnerstwa jest przyspieszenie szerokiego wdrożenia tej przełomowej technologii, która zwiększa możliwości zaspokajania różnorodnych potrzeb klientów.

Markus Voss, dyrektor operacyjny i dyrektor ds. informatyki w DHL Supply Chain podkreślił znaczenie tej współpracy: - Cieszymy się, że możemy rozszerzyć naszą istniejącą kooperację z AutoStore. Dzieje się to w miarę dalszego wdrażania strategii cyfryzacji i automatyzacji w coraz większej liczbie magazynów, co pozwala nam lepiej i szybciej obsługiwać klientów. Standardowa i modułowa technologia AutoStore doskonale wpisuje się w cel, jakim jest zwiększenie wydajności operacji, umożliwiając szybką skalowalność i możliwość adaptacji w różnych przypadkach użycia i na różnych rynkach końcowych. Jest to dla nas kluczowym czynnikiem jako zewnętrznego dostawcy usług logistycznych. Dzięki ustandaryzowanemu podejściu i dostępności będziemy w stanie znacznie skrócić czas wdrożenia. Ponadto sieć partnerów AutoStore jest nieoceniona we wspieraniu naszej strategii rozwoju w wielu lokalizacjach.

Od 2012 roku DHL Supply Chain i AutoStore współpracują w celu wdrażania najnowocześniejszych rozwiązań w Singapurze, Polsce, Niemczech, Australii i USA. Trwająca współpraca zaowocowała już rozbudową wszystkich zakładów operacyjnych, w wyniku czego globalna flota składa się z ponad 1000 robotów.

Mats Hovland Vikse, dyrektor generalny AutoStore wyraził radość z relacji z DHL: - Długoletnia współpraca z DHL Supply Chain pokazała siłę, niezawodność i wydajność technologii AutoStore. Jesteśmy podekscytowani dalszym rozszerzaniem tego cennego partnerstwa, wspierając globalne wdrażanie zautomatyzowanych rozwiązań magazynowych przez DHL Supply Chain. Oznacza to znaczące możliwości rozwoju przy okazji wprowadzania innowacji w świecie logistyki.

(rr)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
roboticsandautomationnews
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :