Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2019-06-12   |  Ostatnia aktualizacja: 2019-06-12
DJI stawia na edukację
fot. pixabay
fot. pixabay

Po odniesieniu sukcesu w powietrzu chiński producent dronów DJI postanowił spróbować swoich sił na lądzie w oparciu o swojego pierwszego robota mobilnego.

RoboMaster S1 jest narzędziem edukacyjnym i zabawką w jednym. Został zaprojektowany w taki sposób, aby zaoferować najmłodszym łagodną ścieżkę nauki prowadzącą do zrozumienia świata sztucznej inteligencji, inżynierii i robotyki.

Nazwa Robomaster S1 została inspirowana corocznym konkursem RoboMaster Robotics organizowanym dla młodych użytkowników DJI. Robot dostarczany jest w modułach, dzięki czemu dzieci mogą je łączyć i uczyć się zależności, które na to pozwalają.

S1 może być sterowany ręcznie, za pomocą aplikacji na urządzenie mobilne lub z poziomu dedykowanego kontrolera. Został wyposażony w bazowo zaimplementowany zestaw inteligentnych funkcji. Należą do nich możliwość automatycznego śledzenia linii narysowanej na podłożu, rozpoznawanie 44 różnych rodzajów znaczników wizualnych, podążanie za osobą będącą w polu widzenia, rozpoznawanie i reagowanie na klaśnięcia i gesty rąk oraz wykonywanie unikalnych ruchów w przypadku napotkania innego robota tego samego typu.

Bardziej zaawansowani użytkownicy mogą dla maszyny zaprogramować kod w Scratch 3.0 oraz Pythonie, co pozwala dostosować swoje urządzenie do obsługi jeszcze szerszego zakresu funkcji. Mogą to być unikalne umiejętności, regulacja momentu obrotowego kół lub programowanie specjalnych aktywności w ramach wzajemnej rywalizacji.

RoboMaster S1 jest już dostępny na rynku, a jego cena wynosi 499 dolarów. Poniżej zaprezentowano film promocyjny.

(rr)

Kategoria wiadomości:

Nowinki techniczne

Źródło:
newatlas
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :