Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2019-10-15   |  Ostatnia aktualizacja: 2019-10-15
FedEx szturmuje Dubaj
fot. pixabay
fot. pixabay

Dubaj stał się pierwszym miastem zlokalizowanym poza Stanami Zjednoczonymi, w którym pracuje Roxo, autonomiczny robot dostawczy FedEx Express.

Ahmed Hashim Bahrozyan, dyrektor generalny lokalnej Agencji Transportu Publicznego podpisał protokół ustaleń w tej sprawie w imieniu władz Dubaju wraz z Jamesem R. Muhsem, prezesem regionalnym FedEx Express. Bahrozyan podkreślił, że autonomiczne urządzenia dostawcze odmienią krajobraz rodzimych dostaw, zwiększając poziom życia obywateli.

Roxo został wyposażony w bezpieczną dla pieszych technologię iBot opartą o czujniki LiDAR i wiele kamer. Dzięki temu zasilany z akumulatorów robot może być świadomy swojego otoczenia. Maszyna wykorzystuje algorytmy uczenia maszynowego do wykrywania i unikania przeszkód, wyznaczania bezpiecznej ścieżki i przestrzegania ogólnych zasad bezpieczeństwa i ruchu drogowego. Opatentowana technologia sprawia, że jest wysoce wydajny i może poruszać się po nieutwardzonych nawierzchniach, krawężnikach, a nawet wspinać po kilku stopniach, zapewniając niezwykłe wrażenia podczas dostawy pod drzwi.

- FedEx chce przetestować swoją technologię poza USA. Firma po raz kolejny wybrała Dubaj, co jest dla nas powodem do dumy. Wraz z zaprzyjaźnioną spółką wspólnie będziemy wybierać społeczności, wśród których będziemy testować najnowszą technologię - powiedział Bahrozyan.

(rr)

Kategoria wiadomości:

Nowinki techniczne

Źródło:
gulfnews
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :