
GE Energy poinformowało o zmianie nazwy przejętego w zeszłym roku za 3,2 miliarda dolarów Converteam na Power Conversion. Celem Power Conversion będzie zdobycie wartego 30 miliardów dolarów i szybko rozwijającego się sektora energooszczędności, elektryfikacji i automatyki.
„Łączymy naszą technologię i usługi doradcze z zakresu integracji systemów, by pomóc najszybciej rozwijającym się sektorom energetyki i przemysłu poprawić efektywność i opłacalność ich działań.” – stwierdził Joe Mastrangelo, CEO Power Conversion. „Nasza siła w tych sektorach pozwoli GE liderować dzięki zarządzaniu całym cyklem życiowym energii.” – dodał.
„Doświadczenie inżynierskie Power Conversion oraz możliwość dostosowywania oferty do preferencji użytkownika robi dziś różnicę, gdyż dzięki nim GE może rozwijać swój biznes i dostarczać nowe rozwiązania szybciej niż konkurenci.” – stwierdził Mastrangelo.
GE ma nadzieję przyczynić się do wyeliminowania procesów mechanicznych na rzecz dostosowanych do potrzeb klienta elektrycznych, które są bardziej niezawodne i wymagają mniejszych nakładów na utrzymanie.
Głównymi obszarami zainteresowania Power Conversion będą: maszyny wirujące, energoelektronika, wiatraki oraz technologie sterowania procesem. Przedstawiciele firmy przekonują, że możliwa jest poprawa sprawności systemów napędzanych silnikami nawet o 30 procent, co przekłada się na mniejsze zużycie energii.
Rynki, w które celuje Power Conversion, to: gazu ziemnego, energetyki odnawialnej, górnictwa i hutnictwa. Firma przewiduje też, że najszybciej rozwijającymi się rynkami automatyki przemysłowej będą: brazylijski, rosyjski, indyjski, chiński i bliskowschodni.
(lk)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- Drives and Controls

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Typy czujników przemysłowych wykorzystywanych w automatyce przemysłowej
Wprowadzenie: Sercem automatyki przemysłowej, która zapewnia ciągłość pracy linii produkcyjnych, jest nowa generacja zaawansowanych...
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
Wycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...
-
-
-
-
-
-