Powrót do listy wiadomości
Dodano: 2007-05-09 | Ostatnia aktualizacja: 2007-05-09
Grupa Zamel CET wśród Lodołamaczy 2007

Grupa Zamel CET wśród Lodołamaczy 2007
Firma Zamel została wyróżniona w kategorii otwarty rynek pracy. W tej kategorii mieszczą się przedsiębiorstwa, które nie mają statusu Zakładu Pracy Chronionej, ale zatrudniają osoby niepełnosprawne na specjalnie do tego przystosowanych stanowiskach. W firmie Zamel na 183 pracowników przypada aż 47 osób niepełnosprawnych. Pracownicy o różnych stopniach niepełnosprawności zajmują stanowiska produkcyjne, administracyjne, działu handlowego oraz kierownicze.
Pierwsze osoby niepełnosprawne zostały zatrudnione w 1994 roku. W 1998 roku firma otrzymała status Zakładu Pracy Chronionej, który utrzymała przez 6 lat. W firmie Zamel istnieją stanowiska pracy oraz ciągi komunikacyjne specjalnie przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Dla ich potrzeb funkcjonuje także gabinet lekarski i zatrudniona jest pielęgniarka.
Specyfika produkcji w naszej firmie umożliwia zatrudnianie osób niepełnosprawnych, ponieważ liczą się głównie zdolności manualne, a większość prac można wykonywać na siedząco – mówi Katarzyna Łodzińska, Wspólnik w firmie Zamel – osoby niepełnosprawne to niezwykle pracowici i rzetelni pracownicy. Cieszymy się, że dzięki pracy w naszej firmie mogą się realizować i integrować z resztą społeczeństwa - dodaje.
Statuetki Lodołamaczy wręczono 12 kwietnia na uroczystej gali w Qubus Hotel Prestige w Katowicach. W imieniu firmy Zamel nagrodę odebrała Katarzyna Łodzińska, Wspólnik firmy. Zamel, jako laureat na szczeblu regionalnym, otrzymał nominację do Etapu Centralnego, gdzie zmierzy się ze zdobywcami statuetek z całego kraju.
Ideą konkursu Lodołamacze jest nagradzanie firm, przedsiębiorców i osób prywatnych wybitnie angażujących się w rozwiązywanie problemów osób niepełnosprawnych, tworzących nowe i coraz lepszej jakości miejsca pracy oraz dostrzegających sens i konieczność aktywizacji zawodowej osób niepełnosprawnych. Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych juz po raz drugi wyróżnia firmy wrażliwie społecznie, czyli tych przedsiębiorców i te instytucje, które łamią bariery i walczą z niechęcią i obojętnością wobec osób niepełnosprawnych.
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- ZAMEL

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
Wycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...
-
Integracja robota przemysłowego ze sterownikiem PLC i panelem HMI – dlaczego...
Z tego artykułu dowiesz się: jakie są metody obsługi stanowiska zrobotyzowanego, co jest potrzebne, by połączyć robota przemysłowego ze...
-
-
-