Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy komunikatów Dodano: 2019-10-18   |  Ostatnia aktualizacja: 2019-10-18
Innowacyjne i nieskomplikowane rozwiązania dla automatyki
akYtec-PLC210-MX210
akYtec-PLC210-MX210

Firma akYtec będzie prezentowała szeroki wybór swoich produktów: wyświetlaczy cyfrowych, małych sterowników i modułów I/O na targach SPS w Norymberdze od 26 do 28 listopada 2019. Wiele nowych produktów dla automatyki sektora przemysłowego zapewnia świeże spojrzenie na intensywność rozwoju tej innowacyjnej firmy.

Poza istniejącymi już rozwiązaniami dla automatyki przemysłowej celem wystawy będzie prezentacja licznych innowacji i rozszerzeń. Nowe urządzenia i moduły firmy akYtec wyróżniają się łatwą obsługą i kompaktowym wykonaniem, co pozwala na szybką integrację z infrastrukturą.

PLC i moduły I/O z portami Ethernet

Nowy PLC210 posiada cztery porty Ethernet, z których trzy są zintegrowane w zarządzanym przełączniku. Pozwala to na zastosowanie różnych topologii sieci, przez co sterownik może działać jako brama pomiędzy siecią przemysłową a siecią firmową. Dzięki obsłudze wielu protokołów, takich jak Modbus RTU/ASCII/TCP, OPC UA (Server), MQTT, SNTP oraz STP/RSTP, PLC210 oferuje wiele możliwości – od tworzenia serwera sieci Web do łączności z chmurą. Sterownik PLC programowany jest za pomocą darmowego środowiska CODESYS V3.5 SP14.

Poprzez urządzenia serii MX210 akYtec wprowadza ethernetowe moduły I/O, posiadające wysokoczęstotliwościowe wejścia działające z częstotliwością do 100 kHz, przeznaczone do szybkiego zliczania. Moduły dostępne są w różnych wykonaniach, w zależności od liczby, typu i charakterystyk wejść i wyjść. Każdy moduł MX210 posiada dwa zintegrowane porty Ethernet, pozwalające na realizację topologii łańcuchowej (daisy chain), zapewniając transfer danych przy wystąpieniu awarii modułu.

Kompaktowy sterownik z zegarem czasu rzeczywistego

W celu realizacji sterowania procesami automatyki firma akYtec GmbH opracowała SMI200, programowalny sterownik obsługujący interfejs RS485, nieposiadający żadnych innych wejść ani wyjść. Przy użyciu komunikacji zgodnej ze standardem Modbus ze sterownikiem można połączyć do 16 modułów wejść i wyjść. SMI200 może być zainstalowany w otworze o średnicy 22,5mm, standardowym dla lamp sygnalizacyjnych, pozwalając na wygodny i prosty montaż na tablicach rozdzielczych lub na drzwiach szaf sterowniczych. Urządzenie wyposażone jest w dwulinijkowy wyświetlacz LCD, złącze micro USB i zegar czasu rzeczywistego.

Wyświetlacze cyfrowe – teraz także ze wskazaniami procentowymi

Konfigurowalne wyświetlacze cyfrowe uniwersalnego zastosowania firmy akYtec zostały umieszczone w kompaktowej obudowie pozwalającej na łatwe rozwiązanie problemu montażu. Dzięki cylindrycznemu korpusowi, wyświetlacze procesowe akYtec mogą również być instalowane w otworach o średnicy 22,5 mm, tak jak sterownik SMI200. Nowym dodatkiem do portfolio firmy jest wyświetlacz wykresów słupkowych ITP15, przeznaczony do procentowego wyświetlania i wizualizacji wartości sygnału analogowego – liniowego sygnału napięciowego 0(2)-10 V lub sygnału prądowego of 0(4)-20 mA.

Miniaturowy sterownik PLC z wieloma rozszerzeniami

Dla programowalnego przekaźnika PR200, łatwego w użyciu, uniwersalnego sterownika, firma akYtec opracowała w ubiegłych miesiącach różnorodne moduły rozszerzeń. Sam przekaźnik dostępny jest w różnych wersjach, w zależności od rodzaju napięcia zasilającego oraz liczby i rodzaju wejść i wyjść. W połączeniu z modułem PRM możliwe jest rozszerzenie sterownika o dodatkowe 16 wejść lub wyjść analogowych, natomiast moduł PRM3 dodaje 4 wejścia i 2 wyjścia analogowe.

Kompaktowy przekaźnik

W celu pomiaru różnorodnych wielkości fizycznych, takich jak temperatura, ciśnienie i wilgotność, akYtec oferuje szeroką gamę czujników i przekaźników. Przeznaczony do montażu na szynie DIN, nowy przekaźnik NPT4 obsługuje popularne rodzaje termopar i termometrów rezystancyjnych używanych w automatyce. NPT4 przetwarza sygnał termoparowy lub z czujnika RTD (2-, 3-, 4-przewodowego) na standardowy sygnał 0(4)-20 mA lub 0(2)-10 V.

Z ofertą firmy akYtec można zapoznać się na targach SPS w Norymberdze między 26 a 28 listopada przy stanowisku 410 w hali 8.

(gz)

Kategoria komunikatu:

Z życia firmy

Źródło:
Köhler+Partner
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.