Powrót do listy wiadomości
Dodano: 2008-08-25 | Ostatnia aktualizacja: 2008-08-25
Innowacyjny spektrometr Endress+Hauser zdobył nagrodę R&D 100

Innowacyjny spektrometr Endress+Hauser zdobył nagrodę R&D 100
Spektroskopia środkowej podczerwieni (MIR) umożliwia ciągły monitoring koncentracji cieczy składających się z kilku substancji, w celu zapewnienia efektywnego sterowania procesem. Spektrometr MIR Endress+Hauser charakteryzuje się koncepcją działania unikalną w każdym calu. Jest to pierwszy spektrometr, który może zostać bezpośrednio podłączony do procesu za pośrednictwem standardowych, wysuwanych łączy i może być łatwo i efektywnie czyszczony. Prosty w obsłudze, spektrometr MIR określa koncentrację szybko i precyzyjnie. Może być przy tym stosowany w aplikacjach funkcjonujących w obszarach niebezpiecznych.
Spektrometr MIR został opracowany we współpracy z Bayer Technology Services GmbH (BTS). Strategiczna współpraca Endress+Hauser z BTS odzwierciedla rosnący zapotrzebowanie przemysłów: chemicznego i farmaceutycznego na optymalizację procesu produkcji pod kątem wydajności, bezpieczeństwa, kosztów oraz jakości, przy użyciu sieciowych narzędzi analizujących.
Endress+Hauser zdobył również klika międzynarodowych nagród za swą innowacyjną technologię inteligentnych czujników wykonanych w cyfrowej technice Memosens. Czujniki pomiarowe systemu Memosens są to inteligentne elektrody pH z wbudowaną pamięcią cyfrową do przechowywania danych kalibracyjnych i diagnostycznych. Czujniki wyposażone są w bezkontaktowe złącze elektryczne funkcjonujące na zasadzie sprzęgu elektromagnetycznego. Złącze takie jest zupełnie niewrażliwe na wilgoć i korozję i może pracować w warunkach całkowitego zalania wodą.
Nagrody R&D 100 przyznawane są przez jury składające się z zasłużonych: konsultantów, przedstawicieli środowisk naukowych oraz naukowców reprezentujących przemysł, którzy cechują się ogromnym doświadczeniem i wiedzą. Nagroda ta została ustanowiona w Stanach Zjednoczonych w 1963 roku jako nagroda narodowa. Jednakże już dwa lata później uzyskała status międzynarodowej. Spośród laureatów warto przypomnieć: bankomat (1973), żarówkę halogenową (1974), faks (1975), wyświetlacz ciekłokrystaliczny LCD (1980), czy telewizję HDTV (1998).
(lk)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- Endress+Hauser

Komentarze (0)
Czytaj także
-
AUTOMATYZACJA POMIARU PH I STĘŻENIA JONÓW NIEORGANICZNYCH W PROCESIE PRZY...
Każdego dnia na całym świecie wykonywanych jest tysiące pomiarów pH oraz oznaczeń kationów i anionów w przeróżnych matrycach. Często cała...
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
Wycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...
-
-
-
-
-
-