Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Suzhou Veichi Electric CO., Ltd.
Powrót do listy komunikatów Dodano: 2012-08-08  |  Ostatnia aktualizacja: 2012-08-08
Integracja branż wg Rexroth 2.0 ukłonem w stronę klientów
Cylinder hydrauliczny CDL1MP5/100/56/100D1X/B1CFUMWW
Cylinder hydrauliczny CDL1MP5/100/56/100D1X/B1CFUMWW

Zmiana struktury organizacyjnej polegająca na połączeniu branży hydraulicznej, pneumatycznej, techniki przemieszczeń liniowych i montażu oraz regulowanych napędów elektrycznych w jedną całość ukierunkowaną na branże przemysłowe pozwoliła firmie Bosch Rexroth Sp. z o.o. wkroczyć na wyższy poziom współpracy z klientami. Klienci coraz chętniej powierzają nam tworzenie układów automatyki według najnowszych trendów stylisty¬cznych uwzględniających surowe normy bezpieczeństwa.

Dodatkowo doświadczenie zdobyte w ciągu wielu lat działalności na rynku umożliwia firmie Bosch Rexroth współpracę z klientami na różnych etapach powstawania maszyn, począwszy od pomysłu, poprzez projekt, dobór, a potem dostawę komponentów, aż do końcowego efektu, jakim jest uruchomienie i oddanie układów automatyki do eksploatacji.

Z zalet nowej strategii, zwanej strategią Rexroth 2.0, korzysta już wielu producentów maszyn i urządzeń z naszego kraju. Wśród nich jest między innymi firma  Backer OBR Sp. z o.o., która jest najwię¬kszym producentem grzałek ¬elektrycznych w kraju. Jest ona kontynuatorem myśli technicznej Christiana Backera, człowieka, który w roku 1921 opatentował technologię produkcji rurkowego elementu grzejnego używanego do dnia dzisiejszego w przemyśle, a przede wszystkim w urządzeniach, które używamy w życiu codziennym.
Poza rurkowymi elementami grzejnymi w ofercie firmy Backer OBR znajdują się:

  • foliowe elementy grzejne stosowane w przemyśle motoryzacyjnym,
  • gołoskrętkowe elementy grzejne stosowane do podgrzewania powietrza,
  • układy sterujące i wiązki kablowe,
  • rezystory mocy i potencjometry,
  • specjalne elementy grzejne.

Tak bogaty wachlarz produktów wymaga ciągłego dostosowywania parku maszynowego do nowych wzorów elementów grzejnych związanych z wymogami odbiorców. Ma to bezpośrednie przełożenie na wygląd i estetykę produktu końcowego (np. kuchenne płyty grzejne czy piekarniki elektryczne). Z tego powodu modernizacja i budowa nowych stanowisk produkcyjnych jest dużym wyzwaniem dla działu projektowo-konstrukcyjnego firmy Backer OBR.

Jednym z ostatnio zrealizowanych projektów była prasa do obciskania strzemion utrzymujących w odpowiedniej odległości zwoje grzałki. Grzejniki tego typu wraz z wentylatorem umieszczonym pomiędzy jej zwojami zapewniają utrzymanie wewnątrz komory piekarnika równomiernej cyrkulacji gorącego powietrza, z możliwością regulacji temperatury w zakresie 50 – 280°C. Cyrkulacja powietrza umożliwia przygotowywanie potraw na kilku poziomach równocześnie. Pieczenie w strumieniu gorącego powietrza pozwala na obniżenie temperatury w piekarniku oraz na skrócenie czasu wypieku, a przez to zmniejszenie zużycia energii.
System ten wpływa również na zmniejszenie stopnia zabrudzenia komory piekarnika oraz na polepszenie walorów smakowych potraw po¬przez ograniczenie wypływu tłuszczów i soków. Tego typu elementy używane są już standardowo w piekarnikach elektrycznych, jest to tzw. termoobieg.
Układy automatyki tego stanowiska składają się z dwóch układów: hydraulicznego i pneumatycznego.

Układ hydrauliczny tej aplikacji wykonany został zgodnie w wytycznymi II klasy bezpieczeństwa opisywanej w normie PN-EN 954-1 i bazuje na:

-kompaktowym zasilaczu hydraulicznym typu ABSKG-40 z:

  • pompą zębatą AZPB-22 o wydatku q= 4,5 l/min i ciśnieniu roboczym 120 bar,
    pływakowym czujnikiem poziomu oleju ABZM… z układem monitorowania temperatury czynnika roboczego,
  • rozdzielaczem hydraulicznym serii 4WE6G z układem monitorowania pozycji tłoczka, spełniającego zalecenia powyższej normy w zakresie sprawowania kontroli w trybie automatycznym lub ręcznym przez system sterowania maszyny,
  • zaworem przelewowym DBDS6K1X,
    kompaktową chłodnicą,
    cylindrze hydraulicznym serii CDL1MP5/100/56/100 – jako głównym elemencie wykonawczym procesu obciskania,
  • manualnym reduktorze ciśnienia DR6DP1-5x….,
    elektronicznym czujniku ciśnienia HEDE10A1-2X z programowalnymi punk¬tami sygnalizacji ciśnienia oraz z wizualizacją jego rzeczywistej wartości.

Układ pneumatyczny tego stanowiska odpowiada za sterowanie osłoną przestrzeni roboczej maszyny zabezpieczającej pracownika przed przypadkowym włożeniem ręki w trakcie trwania procesu obciskania.
 
W skład układu pneumatycznego wchodzą:

  • zespół przygotowania sprężonego powierza AS2 FRL z ręcznym zaworem odcinającym oraz układem powolnego narastania ciśnienia typu SOFT START wraz z elektrycznym zaworem awaryjnego zrzutu powietrza z układu,
  • zawór serii TC08,
  • siłownik MNI wzmocniony prowadnicą typu H.

Połączenie poszczególnych branż produktowych w jedną strukturę organizacyjną przynosi naszym kontrahentom relatywne korzyści. Jest to możliwe dzięki ścisłej współpracy inżynierów aplikacyjnych firmy Bosch Rexroth z działami konstrukcyjnymi producentów maszyn na etapie projektowania i asyście przy uruchomieniach układów automatyki. Dzięki temu nasi klienci oszczędzają czas oraz otrzymują gwarancję funkcjonalności dostarczanych układów i pewność, że ich maszyny bazują na komponentach wykonanych w najwyższej jakości oraz wykorzystujących najnowsze dostępne technologie.

Kategoria komunikatu:

Z życia firmy

Dodał:
Bosch Rexroth Sp. z o.o.
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Czytaj także