Powrót do listy wiadomości
Dodano: 2007-08-28 | Ostatnia aktualizacja: 2007-08-28
Kawasaki - nowa marka robotów przemysłowych dostępna na polskim rynku

Kawasaki - nowa marka robotów przemysłowych dostępna na polskim rynku
Rynek robotów w Polsce oceniany jest przez przedstawicieli ASTORA, jako dynamicznie rosnący, pomimo że na chwilę obecną ilość sprzedawanych w Polsce w ciągu roku robotów wynosić może około 250 sztuk. Połowa z tego trafia do naszego kraju wraz z całymi liniami produkcyjnymi i w zasadzie ta część rynku jest dla krajowych dystrybutorów niedostępna. Jednak coraz częściej także mniejsze firmy inwestują w robotyzację swoich procesów produkcyjnych osiągając dzięki temu coraz lepsze wyniki ekonomiczne a przede wszystkim jakościowe.
Produkty firmy Kawasaki znanej do tej pory w Polsce bardziej ze sportowych i turystycznych motocykli, oceniane są przez przedstawicieli Astora, jako bardzo niezawodne i konkurencyjne. Dodatkowo współpraca z firmą Kawasaki, która wydaje się być bardzo elastycznym i zaangażowanych w rynek dostawcą powoduje, że to właśnie ta marka została wybrana przez krakowską firmę. Kawasaki najbardziej znane jest z robotyki na rynkach japońskim i amerykańskim. Europejski rynek oceniany jest jako nieco mniej opanowany przez te roboty, choć w europejskich fabrykach pracuje około 10 000 robotów tej firmy, najczęściej w aplikacjach związanych ze spawaniem i zgrzewaniem w branży automotive.
Stefan Życzkowski, prezes Astora powiedział podczas uroczystości podpisania umowy, o misji firmy ASTOR w zakresie robotyki. Dotyczy ona tego, że polski przemysł, aby utrzymać swoją konkurencyjność w dalszej przyszłości, musi inwestować w robotyzację i automatyzację produkcji, aby za kilkanaście lat nie nastąpił masowy odpływ inwestycji za naszą wschodnią granicę. Firma w tym procesie chce pełnić rolę dostawcy kompleksowo wspierającego konieczne do utrzymania konkurencyjności procesy.
(pl)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- Inf. własna

Galeria wiadomości
Kliknij wybrany obraz, aby go powiększyć
Komentarze (0)
Czytaj także
-
O robotyce przemysłowej
Wprowadzenie Terminu „robot" użył po raz pierwszy czeski pisarz Karel Čapek w 1920 roku, w swojej sztuce „R.U.R." (Roboty uniwersalne...
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
Wycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...
-
-
-
-
-
-