Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2007-11-23  |  Ostatnia aktualizacja: 2007-11-23
Koło Galileo, czyli nie ma przeszkód nie do pokonania
Koło Galileo, czyli nie ma przeszkód nie do pokonania
Koło Galileo, czyli nie ma przeszkód nie do pokonania
Inżynierowie z Galileo Mobility Instruments skonstruowali robota napędzanego w zupełnie nowatorski sposób. Konstrukcja robota Galileo umożliwia mu zarówno klasyczne toczenie się, jak również zupełnie nowatorskie ‘chodzenie’. Dzięki tak elastycznemu systemowi napędzającemu może on swobodnie pokonywać przeszkody niedostępne dla innych robotów.

Wiele przemysłowych i komercyjnych aplikacji wymaga systemu trakcyjnego zdolnego poruszać się po trudnym, śliskim gruncie wśród przeszkód takich jak zwalone drzewa czy skały. Z tego powodu najczęstszym rozwiązaniem jest stosowanie gąsienic. Rozwiązanie to jednak oprócz swych zalet, ma również wiele słabości. Największą jest problem ze skręcaniem. Pojazdy gąsienicowe skręcają poprzez napędzanie obu gąsienic z różną prędkością. Metoda ta sprawia, że pojazd ślizga się po powierzchni często ja niszcząc. Z tego powodu pojazdy gąsienicowe są wykorzystywane w ograniczonym zakresie i często wymagają dotransportowania ich na lawecie w pobliże miejsca działania.

Przeładowane drogi i presja związana z rosnącymi cenami paliwa spowodowały pojawienie się zapotrzebowania na uniwersalny, dostępny i oszczędny system trakcyjny, który łączyłby w sobie możliwości i zalety zarówno kół, jak i gąsienic.



Trzeba też pamiętać o pojazdach specjalistycznych, takich jak wózki inwalidzkie, pojazdy przemysłowe, czy roboty wojskowe, które wymagają jeszcze bardziej skomplikowanego systemu napędowego.

Galileo opracowało i opatentowało nowatorską konstrukcje kołową ‘Koło Galileo’, która jest odpowiedzią na to zapotrzebowanie. Jest to unikalna i bardzo wytrzymała konstrukcja, która umożliwia automatyczne przełączanie pomiędzy napędem kołowym, gąsienicowym i specjalnym układem do wspinania się po schodach.

Galileo wyposażony jest w dwa duże koła otoczone elastycznymi gąsienicami. Oprócz tego jest on wyposażony w dodatkowe mniejsze koła, które poprzez odpowiednią konfigurację zmieniają kształt gąsienic tak, by możliwie najlepiej dostosować się do kształtu i specyfiki podłoża.

Technologia ta ma liczne zastosowania w wielu dziedzinach przemysłu. Konstruktorzy skupili się jednak na tych branżach, gdzie ich wynalazek może przynieść największe korzyści. Oznacza to położenie głównego nacisku na rynek: wózków inwalidzkich, rolniczy oraz robotów wojskowych. Konstruktorzy pracują obecnie nad dostosowaniem konstrukcji do szczególnych specyficznych wymagań każdego z zastosowań.

(lk)
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :