Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2009-10-29  |  Ostatnia aktualizacja: 2009-10-29
Konferencja “Synergia Systemów IT: ERP + MES + SCADA”
Konferencja “Synergia Systemów  IT: ERP + MES + SCADA”
Konferencja “Synergia Systemów IT: ERP + MES + SCADA”
Wspomaganie zarządzania produkcją - ciągle aktualny temat do dyskusji.

Dostawcom brakowało wizytówek, a przedsiębiorcy wypisywali dane kontaktowe na zwykłych kartach papieru. Nikt nie spodziewał się takiego zainteresowania konferencją. Tym bardziej, iż 14 października synoptycy ostrzegali przed załamaniem pogody, a pierwszy w tym roku śnieg dał się we znaki kierowcom…


- Nasze przedsiębiorstwo wkrótce uruchomi dwie, nowe linie produkcyjne – tłumaczył przedstawiciel Huty z Gliwic – Musimy jak najszybciej wybrać odpowiedni system klasy MES i przeprowadzić inwestycję. Konferencja jest dla mnie wyjątkową okazją, aby porozmawiać z różnymi dostawcami na temat możliwości ich rozwiązań.

Tematyka konferencji zorganizowanej 15 października w Krakowie przez Business Penetration & Consulting przyciągnęła kilkadziesiąt firm z terenu Małopolski i Śląska, które planują inwestycje informatyczne w obszarze produkcji w perspektywie najbliższych kilku miesięcy. W większości uczestnicy reprezentowali duże przedsiębiorstwa produkcyjne, zatrudniające kilkaset osób. Ponad 70% przybyłych stanowili przedstawiciele wyższej kadry zarządzającej. Przedsiębiorcy poszukiwali rozwiązań informatycznych wspomagających zarządzanie klasy ERP, MES oraz SCADA. Wielu z nich chciało spojrzeć na informatyzację w kontekście integracji tych rozwiązań ze sobą.

Maciej Nikiel, dyrektor ds. sprzedaży firmy OEPD z Gliwic, autoryzowanego dostawcy systemów VMware przeprowadził prezentację, w trakcie której nawiązywał do roli wirtualizacji w procesach technologicznych w obszarze ERP/MSP/PLM. – Nie wiem, doprawdy nie wiem – tłumaczył po spotkaniu – jak w tak krótkim czasie można przedstawić jedną z najciekawszych i najbardziej perspektywicznych innowacji ostatnich lat. Powtarzałem zatem kilka razy nazwę mojej firmy, adres oraz formułę „przyjdźcie po konferencji do nas”.

Adam Matuszyk, Prezes Zarządu firmy STORIO, która dostarcza systemy zabezpieczania danych ufundował uczestnikom darmowe licencje na backup online. W trakcie swojego wystąpienia przekonywał przedsiębiorców, iż warto korzystać z dostaw aplikacji i usług informatycznych w modelu SaaS (Software-as-a-Service).

W trakcie konferencji zostały szeroko omówione problemy, z jakimi borykają się przedsiębiorstwa w zakresie uzyskania rzetelnych i aktualnych informacji o realizowanych procesach produkcyjnych, na co szczególnie zwrócił uwagę Krzysztof Moskal - kierownik ds. rozwoju w BLUMENBECKER IPS Polska Sp. z o.o. Podczas swojego wystąpienia zaprezentował on rozwiązania firmy Blumenbecker IPS w zakresie systemów MES.

Niezwykle ciekawą formułę swojego wystąpienia prezentującego system klasy ERP - proALPHA APS zaprezentowała firma Soldis Sp. z o.o., która szczególnie zaciekawiła uczestników poprzez równoczesny pokaz slajdów z dwóch rzutników.

Zorganizowana przez Business Penetration & Consulting konferencja była nie tylko miejscem prelekcji dotyczących wybranych systemów informatycznych, ale przede wszystkim dawała uczestnikom możliwość zaznajomienia się z całym wachlarzem rozwiązań ERP, a w tym: z systemem SAP Business Suite, Oracle E-Business Suite, Microsoft Dynamics AX (prezentowanym przez Sygnity). Centrum Usług Informatycznych "CIBEH" S.A. przedstawiło system Impuls 5, a ZETO Opole Sp. z o.o - Zintegrowany Informatyczny System Wspomagający Zarządzanie XYZ. Zaproszeni dostawcy prezentowali swoje rozwiązania oraz prowadzili indywidualne rozmowy przy swoich stoiskach konsultacyjnych, które były wręcz oblegane przez uczestników. Nie często się bowiem zdarza, aby przedsiębiorcy mieli możliwość w jednym miejscu, w tym samym czasie porównać różne dostępne na rynku rozwiązania, których poszukują.

Po zakończeniu części oficjalnej konferencji, intensywne dyskusje na nurtujące uczestników tematy przeniosły się do restauracji „Chłopskie Jadło”, w której toczyły się trzy panele dyskusyjne z zakresu: ERP, MES oraz funduszy unijnych. Uwieńczeniem konferencji było rozdaniem uczestnikom paneli dobrego wina z winiarni Marka Kondrata.
Aby tak udanych konferencji było więcej!

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
BUSINESS PENETRATION & CONSULTING
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :

Czytaj także