Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy komunikatów INFORMACJA ARCHIWALNA
Ostatnia aktualizacja: 2015-08-27
Konkurs Automation Scholarship rozstrzygnięty.
Konkurs Automation Scholarship rozstrzygnięty.
Konkurs Automation Scholarship rozstrzygnięty.
Podczas tegorocznej gali "Produkt Roku 2008" magazynu Control Engineering, odbył się finał konkursu Automation Scholarship – organizowanego przez Mitsubishi Electric i MPL Technology dla studentów wyższych szkół technicznych w Polsce. Celem Automation Scholarship - podobnie jak rok temu - było znalezienie nowych oraz nowatorskich pomysłów, które wykorzystują sprzęt automatyki Mitsubishi Electric w realnych zastosowaniach. W tym roku rywalizacja odbywała się w trzech kategoriach: rozwiązanie przynoszące korzyść społeczeństwu, aplikacja pozwalająca oszczędzać energie w procesach przemysłowych oraz aplikacja w oknie narzędziowym wykorzystującego trzy produkty Mitsubishi Electric. Jury, w skład którego wchodzili pracownicy naukowi czołowych uczelni technicznych z Polski, oceniali pracę na podstawie czterech głównych kryteriów: strona merytoryczna, sposób prezentacji, korzyści aplikacji oraz zawartość automatyki w projektach.
Spośród nadesłanych prac wybrano trzy najlepsze, a spośród tej trójki - zwycięzcę generalnego. Zwycięzcą okazał się Sebastian Giziewski z Politechniki Gdańskiej, który opracował system „Mobilnej instalacji do fermentacji metanowej odchodów zwierząt hodowlanych – z uwzględnieniem automatycznego sterowania procesem”. Drugie miejsce przypadło Piotrowi Golisowi z Akademii Górniczo Hutniczej za projekt pt. „Odzyskiwanie energii z biomasy dla gospodarstwa rolnego” , a trzecie miejsce zajęła „ Tania przetwornica napięcia” Marcina Licznerskiego również z Politechniki Gdańskiej.
Zwycięzcy odebrali cenne nagrody w postaci czeków na 2000 Euro oraz rzutników multimedialnych firmy Mitsubishi. Na Sebastiana Giziewskiego - głównego zwycięzcę czekała dodatkowa nagroda w formie dwóch biletów Interrail. Dzięki międzynarodowym biletom o łącznej wartości 1600 Euro, zwycięzca wraz z osoba towarzyszącą będzie mógł zwiedzić najdalsze zakątki Europy.
Zwycięski projekt w ocenie jury „bardzo szczegółowo i dogłębnie przedstawił niezbędne do zrealizowania w układzie procesy. Jednocześnie zaproponował odpowiedni sprzęt i urządzenia niezbędne do przeprowadzania kolejnych etapów fermentacji i pozyskania gazu. Dzięki tak dokładnej znajomości procesów, możliwy był precyzyjny dobór elementów sterowania, czujników, paneli operatorskich i elementów wykonawczych. Znakomita większość z nich, zwłaszcza w zakresie układów automatyki i modułów We/Wy, zaczerpnięto z oferty firmy Mitsubishi Electric, co w pełni odpowiadało wymogom konkursowym. Zaproponowany system jest praktyczny a dodatkowo mobilny. Spełnia również wymogi dotyczące praktycznych korzyści wynikających z jego ewentualnego wdrożenia” (fragment recenzji dr. inż. Andrzeja Ożadowicza z Akademii Górniczo Hutniczej).
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Czytaj także