Powrót do listy wiadomości Dodano: 2021-01-19  |  Ostatnia aktualizacja: 2021-01-19
Konkurs na budowę dronów
fot. pixabay
fot. pixabay

Studenci uczelni wojskowych mają szansę na nagrodę w wysokości 50 tysięcy złotych za zaprojektowanie bezzałogowego systemu śledzącego i rozpoznającego teren przeznaczonego do zadań bojowych. Ma on mieć również za zadanie monitorowanie terenu oraz dokonywanie pomiarów.

Konkurs został zorganizowany przez MON we współpracy z Wojskową Akademią Techniczną, Akademią Marynarki Wojennej, Lotniczą Akademią Wojskową oraz Akademią Wojsk Lądowych.

Rywalizacja ma miejsce w dwóch kategoriach głównych – powietrznej i morskiej. W każdej z nich oceniane będą grupy pojazdów operacyjno-rozpoznawczych, bojowych oraz amunicji krążącej. Praca może mieć charakter zarówno indywidualny, jak i zespołowy.

Wymogiem jest to, aby każdy bezzałogowy statek powietrzny był zdolny do automatycznego startu, lotu po zadanej trajektorii i automatycznego lądowania. Systemy wykorzystane do realizacji tych celów nie muszą być autorskimi rozwiązaniami.

Oprócz nagród głównych przewidziane są również gratyfikacje za drugie i trzecie miejsca w danych kategoriach. Zgłoszenia można wysyłać do 31 stycznia, natomiast wyniki zostaną ogłoszone 1 czerwca.

(rr)

Kategoria wiadomości:

Inne

Źródło:
pap
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :