Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy komunikatów Dodano: 2022-06-21  |  Ostatnia aktualizacja: 2022-06-21
Łatwy sposób łączenia różnych światów
Platforma sterowania ctrlX CORE
Platforma sterowania ctrlX CORE

W nowoczesnej automatyce sterowanie maszynami, informatyka i Internet Rzeczy są ze sobą płynnie połączone. Firma Bosch Rexroth łączy te światy, wykorzystując platformę ctrlX AUTOMATION. Za pośrednictwem sieci partnerów ctrlX World oferuje zarówno własne rozwiązania internetu rzeczy, jak również aplikacje innych producentów. Wykorzystując te aplikacje, można dowolnie konfigurować funkcjonalności urządzenia ctrlX CORE stosownie do potrzeb. ctrlX CORE funkcjonuje nie tylko jako system sterowania maszyną - jest również bezpiecznym i inteligentnym rozwiązaniem bramowym. Dzięki otwartej architekturze i licznym interfejsom ten system sterowania można również wykorzystać w instalacjach typu brownfield, dodając do istniejących maszyn i systemów nowe możliwości komunikacyjne i funkcje IoT.

Za sprawą oprogramowania ctrlX IOT platforma automatyzacji firmy Bosch Rexroth jest już wyposażona w ważne aplikacje podstawowe, takie jak zapora firewall, klient VPN oraz serwer i klient OPC UA. Są one uzupełniane przez rozwiązania IoT partnerów. Dzięki temu użytkownicy mogą korzystać z szerokiej gamy aplikacji i cieszyć się dużą elastycznością.

Firma Prescient Devices, Inc. dołączyła do ekosystemu ctrlX World, aby przyspieszyć tworzenie aplikacji IoT. Oferuje ona rozwiązanie SaaS Prescient Designer oparte na technologii Node-RED, które umożliwia projektowanie, symulowanie, dystrybuowanie, obsługę i rozszerzanie systemów i usług IoT oraz sztucznej inteligencji. Umożliwia to centralne programowanie tysięcy urządzeń IoT, takich jak ctrlX CORE, w chmurze w jednym miejscu i przesyłanie kodu programu do urządzeń za pomocą jednego kliknięcia. Ułatwia to efektywne uruchamianie i konserwowanie tych urządzeń.

Andy Wang, założyciel i dyrektor generalny firmy Prescient Devices, Inc. mówi: „Wraz z firmą Bosch Rexroth chcielibyśmy uprościć i przyspieszyć tworzenie aplikacji internetu rzeczy bez konieczności używania złożonych technologii. Rozwiązanie Prescient Designer jest dostosowane do wymagań społeczności i platformy firmy Bosch Rexroth. Dzięki temu inżynier może zaprojektować i stworzyć rozwiązanie IoT typu edge-to-cloud np. w ciągu kilku tygodni. W porównaniu z tradycyjnym tworzeniem takich systemów umożliwia to 12 razy szybsze programowanie przy 6 krotnie mniejszych kosztach, a ponadto pozwala na zarządzanie i przeprowadzanie analiz w czasie rzeczywistym".

Kolejnym partnerem, który dołączył do sieci ctrlX World, jest IXON B.V. Firma ta oferuje kompleksowy system przemysłowego internetu rzeczy (IIoT), który spełnia wszystkie wymagania związane ze zdalnym serwisowaniem różnego rodzaju rozwiązań, od sprzętu po chmurę. Bart van den Corput, kierownik ds. kluczowych klientów w firmie IXON, wyjaśnia: „Chcemy zachęcić producentów maszyn do wdrożenia systemów przemysłowego internetu rzeczy oraz pomóc im w tej transformacji. W tym celu udostępniamy bezpieczne środowisko chmurowe wyposażone we wszystkie technologie, dzięki którym przemysłowy internet rzeczy jest dostępny na całym świecie".

Firma IXON współpracuje z firmą Bosch Rexroth, aby zaoferować producentom maszyn jeszcze większą elastyczność przy tworzeniu rozwiązania IIoT, które spełnia ich wymagania. W rezultacie mogą oni łatwo zintegrować IIoT ze swoimi rozwiązaniami automatyzacji. W tym celu, wystarczy pobrać aplikację IXagent ze strefy App Zone społeczności ctrlX AUTOMATION i uzyskać dostęp do wszystkich funkcji platformy chmurowej IXON, takich jak zdalna dostęp, rejestrowanie danych w chmurze, alarmy i komunikaty.

Na platformie ctrlX World dostępne są też rozwiązania firmy HiveMQ GmbH. Firma ta oferuje brokera MQTT dla systemu sterowania ctrlX CORE. MQTT umożliwia wymianę danych między różnymi platformami sprzętowymi i programowymi. Jest to standard branżowy obecnie bardzo popularny w rozwiązaniach związanych z IoT, takich jak inteligentna produkcja. Znajduje również zastosowanie np. w pojazdach podłączonych do sieci, logistyce, Przemyśle 4.0 i innych produktach internetu rzeczy.

Hans Michael Krause, dyrektor ds. zarządzania produktem ctrlX World w firmie Bosch Rexroth, wyjaśnia: „Dzięki wszystkim rozwiązaniom IoT, które są dostępne za pośrednictwem ekosystemu ctrlX World, użytkownicy mogą łączyć ze sobą procesy automatyzacji w bardzo łatwy sposób, porównywalny z używaniem smartfona. Wystarczy pobrać i uruchomić aplikację. Ponadto, firma Bosch Rexroth udostępnia wiele gotowych aplikacji przeznaczonych dla konkretnych branż. Stosując platformę CtrlX AUTOMATION użytkownik może tworzyć własne aplikacje, wykorzystując wszystkie popularne języki programowania, a następnie dzielić się nimi w dedykowanym do tego miejscu."

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.boschrexroth.com.l

(gz)

Kategoria komunikatu:

Z życia firmy

Dodał:
Bosch Rexroth Sp. z o.o.
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Czytaj także