Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2022-07-31  |  Ostatnia aktualizacja: 2022-07-31
Lepsza sprzedaż robotów w Ameryce Północnej

Firmy z Ameryki Północnej rozpoczęły rok od zakupu największej ilości robotów w historii w jednym kwartale, sprzedając 11595 robotów o łącznej wartości 646 milionów dolarów.

Według Association for Advancing Automation (A3) te liczby oznaczają wzrost odpowiednio o 28% i 43% w stosunku do pierwszego kwartału 2021 roku oraz odpowiednio o 7% i 25% w stosunku do dotychczas najlepszego - czwartego kwartału 2021 roku.

Alex Shikany, wiceprezes ds. członkostwa i wywiadu biznesowego w A3 powiedział: - Każda branża, w tym rolnictwo, budownictwo, handel detaliczny i hotelarstwo, zastanawia się teraz, w jaki sposób może wykorzystać robotykę, aby zwiększyć rentowność swoich firm.

Pierwszy kwartał 2022 roku to siódmy z ostatnich dziewięciu, w którym klienci spoza branży motoryzacyjnej zamówili więcej robotów niż ci z branży motoryzacyjnej. Producenci spoza branży motoryzacyjnej zamówili 6122 sztuki w porównaniu do 5476 zamówionych przez klientów związanych z motoryzacją. Sprzedaż jednostkowa dla producentów OEM wzrosła o 1%, podczas gdy zamówienia płynące od producentów części samochodowych wzrosły o 22%.

Jeff Burnstein, prezes A3 dodał: - Ponieważ roboty stają się coraz łatwiejsze w użyciu i bardziej przystępne cenowo, oczekujemy dalszego wzrostu ich popularności w każdej branży i w spółkach każdej wielkości. W Ameryce Północnej są ogromne ilości firm, które nie zainstalowały w swoich zakładach jeszcze ani jednego robota.

(rr)

Kategoria wiadomości:

Raporty rynkowe

Źródło:
roboticsandautomationnews
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :

Czytaj także