Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2020-05-18   |  Ostatnia aktualizacja: 2020-05-18
Mitsubishi wdraża 5G w japońskim zakładzie
fot. pixabay
fot. pixabay

Mitsubishi Electric rozpoczęło test demonstracyjny technologii 5G w jednej ze swoich fabryk w Japonii. Ma on na celu weryfikację transmisji bezprzewodowej między lokalnymi stacjami bazowymi 5G a systemami sterowania. W jego ramach zbadane zostaną możliwe zastosowania lokalnych systemów 5G, takie jak zdalny dostęp i obsługa serwisowa, a także wykorzystanie rozszerzonej i wirtualnej rzeczywistości w celu zwiększenia wydajności produkcji.

Sieć 5G, która osiąga bardzo wysoką prędkość transmisji danych, a także wyróżniają ją bardzo małe opóźnienia i obsługa wielu jednoczesnych połączeń, będzie szkieletem dla zaawansowanych aplikacji infrastrukturalnych wykorzystujących pasma częstotliwości przydzielane głównie operatorom telekomunikacyjnym. W grudniu ubiegłego roku Japońskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Komunikacji zaczęło przyjmować także wnioski od firm i władz lokalnych dotyczące budowy lokalnych systemów 5G, które pozwolą im zaspokoić różne potrzeby komunikacyjne, w tym wynikające z rozprzestrzeniania się Internetu przedmiotów (IoT).

W tym czasie Ministerstwo udzieliło Mitsubishi licencji na korzystanie z 5G na ograniczonym obszarze swoich zakładów w Nagoi w celu demonstracji jego działania w innym paśmie częstotliwości (28,2–28,3 GHz) niż te wdrażane przez operatorów telekomunikacyjnych. Przedsiębiorstwo spodziewa się, że wykorzysta lokalne systemy 5G do tworzenia i dostarczania nowych usług, opartych na szerokiej gamie automatyki przemysłowej. Planuje także rozpocząć testy demonstracyjne w innych lokalizacjach i laboratoriach, a także stworzyć całkiem nową infrastrukturę. Do końca marca 2021 roku Mitsubishi planuje otworzyć 5G Open Innovation Laboratory, które będzie służyć jako baza do wspólnych badań i demonstracji wraz z klientami i firmami partnerskimi.

Mitsubishi współpracuje również ze swoimi partnerami w celu identyfikacji możliwych zastosowań 5G i przeprowadzania testów, które obejmą podstawowe technologie związane z 5G, w tym systemy komunikacyjne, technologie antenowe oraz urządzenia optyczne i pracujące z wysoką częstotliwością. Ponadto zamierza wykorzystać 5G w innych obszarach swojej działalności, w tym przy budowie urządzeń klimatyzacyjnych, systemów transportowych i technologii elektroenergetycznych.
'
(rr)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
drivesncontrols
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :