Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy komunikatów Dodano: 2009-06-05  |  Ostatnia aktualizacja: 2009-10-16
Modernizacja linii wulkanizacji taśm przenośników
Konieczność modernizacji pras Siempelkamp wynikała z wiekowości wyposażenia i kłopotów w utrzymaniu ruchu.
Nad działaniem linii wulkanizacji taśm transportowych czuwały dwa podsystemy odpowiedzialne za odrębne parametry technologiczne.

Dedykowany sterownik czasowy, zawiadował cyklami ciśnień prasy, czasem "wietrzenia", czasem trwania ciśnienia średniego i wysokiego w całym procesie wulkanizacji. Modernizację przeprowadzono w dwóch etapach zaczynając właśnie od tych funkcji. W miejsce sterownika Siempelkamp zastosowano B&R PowerPanel PP35. Jest to zintegrowany w jednej obudowie sterownik PLC oraz niewielki, graficzny panel operatorski LCD.

W drugim podsystemie był stosowany sterownik plc Schmersal P32. Jego rolą było sterowanie przebiegiem temperatur w prasie w czasie wulkanizacji.
Przejęcie funkcji tego podsystemu zrealizowano w drugim etapie. W miejsce sterownika Schmersal zainstalowano stację oddalonych CAN I/O dołączonych do sterownika PP35. Oprogramowanie zrealizowano na zasadzie "interpretera" programów Schmersal P32. Dzięki temu obsługa i serwis nadal korzysta ze swych doświadczeń i przyzwyczajeń.

Przy okazji modernizacji wprowadzono wiele funkcji diagnostycznych, poszerzono pamięć receptur itp. Etapowa realizacja modernizacji ograniczyła do minimum czas przestoju pras.

Kategoria komunikatu:

Realizacje, aplikacje

Dodał:
CoNStel Sp. z o.o.
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Czytaj także

Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »