
Obecnie w budownictwie stosuje się nowe metody i energooszczędne rozwiązania. Jednym z nich są nagrzewnice powietrza na pellet, dzięki którym łączymy dwa systemy: wentylacyjny i grzewczy. Jest to najnowsza alternatywa do systemu grzewczego w domu. Jednak jak działa i czy warto się na nią zdecydować? Odpowiedzi znajdziesz w tym artykule.
1. Czym są nagrzewnice na pellet?
2. Jakie mają zalety i wady?
3. Nagrzewnice AIR MAX
Czym są nagrzewnice na pellet?
System składa się z pieca nadmuchowego, czerpni wewnętrznej i zewnętrznej oraz instalacji kanałów. Powietrze dostarczane jest przez czerpnię zewnętrzną, która znajduje się na zewnątrz budynku. Powietrze miesza się z powietrzem powracającym i po oczyszczeniu przez filtr zostaje ogrzane w piecu na pellet oraz rozprowadzone po całym domu przez kanały wentylacyjne. Ilość powietrza jest kontrolowana przez kratki nadmuchowe z przepustnicami. Następnie powietrze wraca do czerpni wewnętrznej i miesza się z nadmuchiwanym, dzięki czemu mamy system nadmuchowy i wentylację dostarczającą oczyszczone powietrze.
Jakie mają zalety i wady?
Zalet nagrzewnic na pellet jest wiele. Po pierwsze ich wielofunkcyjność, gdyż mamy w jednym urządzeniu dwa, wentylacyjne i grzewcze. Po drugie ekonomiczność związana z niskimi kosztami paliwa. Po trzecie dbamy o środowisko, ponieważ używamy energii odnawialnej. Nie potrzebujemy budować kosztownej instalacji wodnej czy kaloryferów. Taki system działa o wiele szybciej i w kilka minut temperatura powietrza w pomieszczeniu się ociepla. Piece na pellet są łatwe w obsłudze, ponieważ ich działanie jest zautomatyzowane i można nimi sterować także za pomocą telefonu. Wadą są wysokie koszta nagrzewnic. Jednak jest to inwestycja, która zwraca się z czasem. Nie traci się tyle paliwa i nie płaci się opłat stałych za gaz.
Nagrzewnice AIR MAX
Najbardziej polecane nagrzewnice powietrza na pellet to AIR MAX. Oferują one w pełni automatyczne rozgrzewanie i wygaszanie pelletu, a także czyszczą automatycznie palnika z popiołu. Dysponują podwójnym systemem czyszczenia oraz sterownikami z termostatem i programatorem, co pozwala na utrzymanie idealny temperatury w pomieszczeniu. Zaprojektowanie systemu nadmuchowego najlepiej zaplanować na jak najwcześniejszym etapie projektowania, dzięki czemu unikniemy wysokich kosztów instalacji. Gdy planujemy gruntowny remont, możemy kanały umiejscowić w suficie lub w stropach. Jeśli szukamy dobrego i na dłuższą metę oszczędniejszego i bardziej przyjaznemu środowisku rozwiązania, warto wziąć pod uwagę nagrzewnice powietrza.
Kategoria komunikatu:
Z życia branży
- Źródło:
- IWONA PELLETS Sp. z o.o.

Czytaj także
-
Co warto wiedzieć o agregatach prądotwórczych?
Wiele urządzeń nie toleruje nawet milisekundowych przerw w dostawie energii elektrycznej, innym bardziej szkodzą długotrwałe przestoje, dlatego...
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
Wycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...
-
-
-
-