
Francuska firma Pollen Robotics zaprezentowała na ostatnich targach CES humanoidalnego robota w formie tułowia o nazwie Reachy. Dwa ramiona, klatka piersiowa i głowa tworzą razem platformę typu open source zaprojektowaną do prototypowania i prowadzenia badań. System właśnie trafił do sprzedaży, a za jego pełną konfigurację wystarczy zapłacić 17 tysięcy dolarów.
Startup już teraz współpracuje z laboratorium we Francji, które zajmuje się protetyką, a także szkołą techniczną, która wykorzysta robota do nauki mechaniki, robotyki i sztucznej inteligencji. Istnieją również duże laboratoria B+R, które chcą rozwijać robotykę pod kątem usług i rozpocząć ich prototypowanie z pomocą Pollen Robotics.
Łatwa dostępność i elastyczność pozwala konstrukcji na znalezienie szerokiego wachlarza potencjalnych zastosowań. Roboty badawcze są niezwykle przydatną, ale trudną do monetyzacji kategorią maszyn. Warto zauważyć, że podobne przedsiębiorstwa, takie jak Willow Garage czy Rethink Robotics zniknęły ostatecznie z rynku. Otwarty charakter projektu może jednak ostatecznie przynieść duże korzyści zarówno badaczom, jak i czerpiącym z niego startupom, co pozwala wyjść naprzeciw ryzyku podjętemu przez francuskich inżynierów.
(rr)
Kategoria wiadomości:
Nowinki techniczne
- Źródło:
- techcrunch

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Nowe perspektywy w automatyce przemysłowej
Firma Bosch Rexroth przekształca platformę Smart MechatroniX w środowisko rozwiązań i prezentuje nową, pierwszą na świecie technologię...
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
Wycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...
-
-
-
-
-
-