Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2020-01-12   |  Ostatnia aktualizacja: 2020-01-12
Niedrogi robot dla naukowców
fot. pixabay
fot. pixabay

Francuska firma Pollen Robotics zaprezentowała na ostatnich targach CES humanoidalnego robota w formie tułowia o nazwie Reachy. Dwa ramiona, klatka piersiowa i głowa tworzą razem platformę typu open source zaprojektowaną do prototypowania i prowadzenia badań. System właśnie trafił do sprzedaży, a za jego pełną konfigurację wystarczy zapłacić 17 tysięcy dolarów.

Startup już teraz współpracuje z laboratorium we Francji, które zajmuje się protetyką, a także szkołą techniczną, która wykorzysta robota do nauki mechaniki, robotyki i sztucznej inteligencji. Istnieją również duże laboratoria B+R, które chcą rozwijać robotykę pod kątem usług i rozpocząć ich prototypowanie z pomocą Pollen Robotics.

Łatwa dostępność i elastyczność pozwala konstrukcji na znalezienie szerokiego wachlarza potencjalnych zastosowań. Roboty badawcze są niezwykle przydatną, ale trudną do monetyzacji kategorią maszyn. Warto zauważyć, że podobne przedsiębiorstwa, takie jak Willow Garage czy Rethink Robotics zniknęły ostatecznie z rynku. Otwarty charakter projektu może jednak ostatecznie przynieść duże korzyści zarówno badaczom, jak i czerpiącym z niego startupom, co pozwala wyjść naprzeciw ryzyku podjętemu przez francuskich inżynierów.

(rr)

Kategoria wiadomości:

Nowinki techniczne

Źródło:
techcrunch
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :