Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2022-07-31  |  Ostatnia aktualizacja: 2022-07-31
Nietypowa współpraca koreańskich producentów
fot. pixabay
fot. pixabay

Hyundai i Kia połączyły siły z sześcioma koreańskimi instytutami naukowymi, aby opracować rozwiązania w zakresie mobilności dedykowane misjom na Księżyc. Dwóch producentów samochodów nie ujawniło dokładnie, jakie roboty wyprodukują na potrzeby przyszłych wyzwań.

W ramach kooperacji utworzono organ doradczy, który wprowadzi w życie plany począwszy od sierpnia. Według przedstawicieli Hyundaia głównym jej celem jest definicja koncepcji mobilności w eksploracji Księżyca i wdrożenie planów dotyczących operacji na Srebrnym Globie. Projekt, w którym udział biorą zarówno podmioty prywatne, jak i rządowe, posłuży również jako stanowisko testowe do tworzenia bardziej wydajnych rozwiązań motoryzacyjnych.

Dzięki partnerstwu firmy starają się również dobrze zaprezentować jako kandydat do opracowywania rozwiązań tego typu w nadchodzącej przyszłości. W erze, w której prywatyzacja przestrzeni kosmicznej coraz częściej trafia na usta, a nawet NASA korzysta z usług prywatnych firm, ambicje Hyundaia nie wydają się daleko idące.

Współpraca dwóch firm to nie pierwsze tego typu przedsięwzięcie dla Hyundaia. Na początku tego miesiąca firma zaprezentowała Habitat One, koncepcję zrównoważonego budownictwa mieszkaniowego dla społeczeństwa bezemisyjnego. Projekt zakłada budowę robotów, które zamieniają się w platformy wypoczynkowe, gdy wykryją w pobliżu ruch człowieka, drzewo wydrukowane w 3D, które uwalnia tlen do otoczenia oraz wiele innych koncepcji biocyfrowych na rzecz budowy ekologicznych przestrzeni mieszkalnych.

(rr)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
slashgear
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :

Czytaj także