Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2018-09-13   |  Ostatnia aktualizacja: 2018-09-13
Nietypowy patent firmy Amazon
Nietypowy patent firmy Amazon

W 2016 roku Amazon otrzymał patent na nowy sposób transportu ludzi w obrębie magazynów firmy. Opisuje on specjalnie skonstruowaną klatkę, która chroni operatora przed działaniem autonomicznego robota.

Patent został zaprezentowany jako studium przypadku „Anatomia systemu AI" opublikowanym przez Kateb Crawford z Uniwersytetu w Nowym Jorku oraz Vladana Jolera z Uniwersytetu w Nowym Sadzie. Ich praca opisuje, w jaki sposób odwrócić się mogą role w fabrykach przyszłości.

We wspomnianym patencie Amazon opisuje urządzenie, które może być używane do transportu pracowników w pobliże robotów w celu naprawy lub usunięcia nieprawidłowo funkcjonujących wózków autonomicznych lub posprzątania przedmiotów, które spadły z regałów, na których pracuje robot.

Magazyny Amazona są wysoce zautomatyzowane, a w chwili obecnej wtargnięcie w strefę pracy robotów przez nieupoważnioną osobę skutkuje zatrzymaniem systemu. Patent stanowi więc sposób na zatarcie granic między obszarami przeznaczonymi dla automatycznych maszyn i bezpiecznymi dla ludzi.

Po fali krytyki za uprzedmiotowianie człowieka rzecznika Amazon, Lindsay Campbell powiedziała, że firma składa sporo wniosków patentowych wybiegających w przyszłość, które zachęcają pracowników do eksperymentowania i rozwoju, jednak takie urządzenie nie jest używane w żadnym z centrów Amazona. Podkreśliła również, że firma opracowała znacznie lepsze rozwiązanie - kamizelki, które noszone przez pracowników powodują zatrzymanie wszystkich robotów znajdujących się w ich pobliżu.

(rr)

Kategoria wiadomości:

Nowinki techniczne

Źródło:
foxnews

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :