Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy komunikatów Dodano: 2019-05-16   |  Ostatnia aktualizacja: 2019-05-16
Niezawodne bloki sterujące dla największej na świecie prasy krawędziowej
Ilustracja nadesłana (Bosch Rexroth)
Ilustracja nadesłana (Bosch Rexroth)

Firma Bosch Rexroth wraz z Baykal Machinery stworzyła prasę krawędziową o największej na świecie sile zamykania, wśród tego typu maszyn. Niezawodne bloki sterujące dla największej na świecie prasy krawędziowej

Rekord świata! W Turcji po raz pierwszy zbudowano prasę krawędziową o sile zamykania sięgającej 60 000 kN. Twórcą tej wyjątkowej konstrukcji jest firma Baykal Machinery. Poza prasami krawędziowymi firma ta specjalizuje się w budowie maszyn do cięcia laserowego i plazmowego, maszyn do cięcia strumieniem wody oraz pionowych centrów obróbkowych dla klientów na całym świecie. Firma Bosch Rexroth współpracowała z Baykal Machinery już na etapie projektowania tej rekordowej prasy – tak jak w przypadku wielu wcześniejszych wspólnych przedsięwzięć.

Największym wyzwaniem, z jakim musieli zmierzyć się specjaliści po obu stronach było uzyskanie wyżej wspomnianej siły zamykającej przy utrzymaniu stałej wydajności. Udało się to osiągnąć łącząc specjalnie zaprojektowany dla tego systemu hydrauliczny blok sterujący firmy Bosch Rexroth oraz dwie pompy wyporowe o wysokiej wydajności. Prasa krawędziowa uzyskuje znaczną prędkość zbliżania, wynoszącą 50 mm/s, a wytłaczanie odbywa się z prędkością 6 mm/s. Nie są to jedyne zdumiewające parametry tej maszyny. Jednym z głównym wymogów było zapewnienie takiej wydajności przy bardzo kompaktowej budowie. Konstruktorom udało się stworzyć system o długości 8,5 m.

Wydajność, precyzja, bezpieczeństwo i energooszczędność to cechy charakteryzujące napędy i sterowania firmy Bosch Rexroth, które wprawiają w ruch maszyny i urządzenia każdego formatu. Przedsiębiorstwo posiada szerokie doświadczenie w aplikacjach mobilnych, maszynowych i projektowych, jak również automatyzacji przemysłu.

Doświadczenie to wykorzystuje przy opracowywaniu innowacyjnych komponentów, indywidualnych rozwiązań systemowych oraz usług. Bosch Rexroth oferuje swoim klientom kompleksowe rozwiązania z zakresu hydrauliki, napędów elektrycznych i sterowań, przekładni oraz techniki przemieszczeń liniowych i montażu. Przedsiębiorstwo, obecne w ponad 80 krajach, osiągnęło w 2018 roku obroty w wysokości 6,2 mld euro przy zatrudnieniu na poziomie 32,300 pracowników.

Więcej informacji: www.boschrexroth.pl

(gz)

Kategoria komunikatu:

Z życia firmy

Źródło:
Bosch Rexroth Sp. z o. o.

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.