Powrót do listy wiadomości Dodano: 2013-05-14  |  Ostatnia aktualizacja: 2013-05-14
Niezwykły enkoder od Turcka
 RI360P-QR24
RI360P-QR24

Turck twierdzi, iż opracował pierwszy wysokiej rozdzielczość enkoder bezdotykowy, który jest odporny na działanie pól magnetycznych i zużycie. Enkoder składa się z czujnika indukcyjnego i elementów pozycjonujących zamkniętych w szczelnej obudowie i nie posiadających ze sobą kontaktu.

Separacja elementów czujnikowych i pozycjonujących pozwala nie przenosić na czujnik żadnych drgań, czy wstrząsów pochodzących z obracającego się wału. Turck uważa, że RI360P-QR24 jest jednym z najbardziej odpornych na zakłócenia optyczne i magnetyczne enkoderów. Brak efektu zużycia pozwala wyeliminować przestoje maszyn oraz pozostać niezwykle precyzyjnym.

Użytkownicy mogą sparametryzować urządzenie, aby działało jako enkoder inkrementalny, absolutny, etc. To sprawia, że nadaje się prawie do wszystkich zastosowań przemysłowych, zastępując wiele typów tego typu urządzeń. Dzięki interfejsowi I/O-Link, programiści będą mogli ustawiać sygnały wyjściowe, punkty przełączania oraz zakresy pomiarowe.

Koder działa na zasadzie pomiaru rezonansu w obwodzie pomiarowym. Takie podejście pozwala kompensować drgania oraz przesunięcia o amplitudzie 4mm. W związku, że urządzenie nie opiera się o magnesy, ani cewki indukcyjne, pole magnetyczne nie może zakłócać pomiaru.

(rr)

Kategoria wiadomości:

Nowinki techniczne

Źródło:
drives.co.uk
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :

Czytaj także