
Chociaż takie narzędzie, jak nitownica kojarzy się przede wszystkim ze złożonymi pracami budowlanymi, to często przydaje się także w zaawansowanych czynnościach remontowych. Natomiast entuzjaści majsterkowania są w stanie wykorzystać ją podczas intensywnych prac domowych. Dobrze wiedzieć, dlaczego warto mieć w swojej skrzynce narzędziowej takie rozwiązanie, jak nitownica do nitonakrętek i w jakich sytuacjach można po nią sięgnąć. Dostępne na rynku opcje można podzielić na dwie podstawowe kategorie: pierwszą z nich jest wariant ręczny, drugą natomiast – pneumatyczny. W niniejszym wpisie odpowiemy na pytania, jaka jest między nimi różnica.
Podstawowym powodem, dla jakiego sięgamy po nitownicę, jest łączenie dwóch komponentów (np. konstrukcyjnych), które wymagają solidnego spojenia. Połączenie odbywa się przy pomocy tzw. nitonakrętek, a więc metalowych elementów pozwalających na łączenie ze sobą części wymagających złączenia. Jakie materiały można ze sobą zespoić przy wykorzystaniu tej metody? Bardzo wiele, przede wszystkim są to komponenty o dużej twardości – skóra, blacha, stal, tworzywa sztuczne, dźwigary, wsporniki czy nawet większe elementy konstrukcyjne znajdujące się w maszynach przemysłowych.
Nitownica – kiedy po nią sięgnąć?
Narzędzie to wybiera się w sytuacji, w której pojawia się konieczność łączenia ze sobą części, których zespojenie w inny sposób byłoby albo niemożliwe, albo trudno osiągalne. Spawanie nie zawsze jest słusznym rozwiązaniem, poza tym – nie każdy materiał jest podatny na tego rodzaju połączenia. Nitownica ręczna łączy w sobie ogromną poręczność oraz wygodę użytkowania z niezawodną pracą. To doskonałe rozwiązanie sprawdzające się zarówno na placach budowy, jak i podczas budowania przydomowych budynków gospodarczych.
Nitownice do nitonakrętek kupisz na: https://atmo.com.pl/pl/c/Nitownice-do-nitonakretek/24
Nitownica ręczna a pneumatyczna
Prosta budowa nitownicy powoduje, że jest ona bardzo łatwa w obsłudze, rzadko kiedy się psuje, a mały rozmiar pozwala na swobodne wykorzystywanie jej w sytuacjach, kiedy pojawia się konieczność łączenia ze sobą trudno dostępnych elementów. Nitownica ręczna ma także niską cenę. Z pewnością nie będziemy musieli sięgać do oszczędności, aby nabyć tego rodzaju narzędzie.
Nieco większą kwotę zapłacimy za taką opcję, jak nitownica akumulatorowa. Różnica między nimi jest jednak taka, że w przypadku wariantu ręcznego musimy użyć siły, aby osadzić nitonakrętkę w materiale. Pneumatyczna zrobi to za nas, jednak zastosowanie takich narzędzi raczej dotyczy głównie przemysłu oraz prac budowlanych. Warunki domowe również czasami zachęcają do sięgnięcia po alternatywę pneumatyczną.
Sprawdź także inne narzędzia pneumatyczne na: https://atmo.com.pl/narzedzia-pneumatyczne-sklep-warszawa
Kategoria komunikatu:
Komunikat sponsorowany
- Źródło:
- atmo.com.pl

Czytaj także
-
Jak zorganizować przestrzeń warsztatową?
Każdy warsztat powinien być dobrze zorganizowany oraz wyposażony. Dotyczy to zarówno małych przydomowych pracowni dla majsterkowiczów, garaży,...
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
Wycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...
-
-
-
-
-
-