Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2007-09-17  |  Ostatnia aktualizacja: 2007-09-17
Nowy czujnik biomechaniczny
Nowy czujnik biomechaniczny
Nowy czujnik biomechaniczny
Naukowcy z Imperial College London opracowali czujnik, który gromadzi i przekazuje dane dotyczące ludzkiego ciała może zapewnić w przyszłości sukcesy brytyjskim sportowcom.

Czujnik umieszczony jest za uchem, a o jego wyjątkowości stanowią dwie rzeczy. Po pierwsze, nie ma negatywnego wpływu na wyniki osiągane przez ‘nosiciela’, a pozwala gromadzić dane dotyczące postawy, długości kroku, częstotliwości kroku, przyspieszenia, czy odpowiedzi na wstrząsy ciała.

Po drugie, czujnik podczas treningu może transmitować zgromadzone dane w czasie rzeczywistym do komputera, który będzie je wyświetlał na ekranie. Tak przetworzone dane mogą być wykorzystywane przez trenera do modyfikowania cyklu treningowego.

„Czujnik, nad którym pracujemy jest inspirowany półkolistymi kanalikami ucha wewnętrznego, które odgrywają kluczowa rolę w kontrolowaniu naszego ruchu i równowagi,” – powiedział Guang Zhong Yang, profesor Imperial College London prowadzący projekt.

Ważne jest, że czujnik ten nie powoduje uczucia dyskomfortu i nie ma wpływu na aerodynamikę, gdyż jest zamocowany za uchem. Pozwala monitorować rzeczywiste zachowanie ‘nosiciela’ nieobciążonego aparaturą pomiarową, jak ma to miejsce w przypadku korzystania z tradycyjnych urządzeń monitorujących.

„Dostępność danych biomechanicznych na miejscu w czasie rzeczywistym może znacząco wpłynąć na udoskonalenie technik treningowych,” – powiedział Yang.

Czujnik jest obecnie testowany przez najlepszych brytyjskich lekkoatletów. Mógłby być wdrożony do powszechnego użytku w przeciągu 12-18 miesięcy.

(lk)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
The Engineer
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :

Czytaj także