Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy komunikatów Dodano: 2019-06-10   |  Ostatnia aktualizacja: 2019-06-10
Palety plastikowe w przemyśle spożywczym
Palety plastikowe w przemyśle spożywczym

Palety plastikowe zyskują na popularności i są coraz częściej stosowane w różnych gałęziach przemysłu, w konsekwencji wypierając palety drewniane. Tworzywo sztuczne jako materiał, z którego wytwarzane są palety sprawdza się idealnie i jest doceniane przede wszystkim przez przemysł spożywczy oraz w tych branżach, w których ważna jest czystość palet. Doskonale sprawdzają się one w centrach dystrybucyjnych oraz magazynach automatycznych, gdyż ich praktycznie znikoma awaryjność umożliwia płynne działanie linii transportowych. Wysokiej jakości tworzywo gwarantuje trwałość palety oraz niezwykłą łatwość w utrzymaniu jej w czystości. Producenci palet plastikowych dostarczają coraz to nowych rozwiązań oraz opcji, dzięki czemu palety mogą być w pełni dostosowywane do potrzeb klienta oraz sposobu ich wykorzystania.

 

Przewaga palet plastikowych nad paletami drewnianymi

Przez wiele lat w logistyce i transporcie stosowano palety drewniane. Ich odpowiedniki wykonane z tworzywa sztucznego coraz częściej zostają wybierane przez przedsiębiorców. Wystarczy przyjrzeć się kilku czynnikom, by zdecydować się na wybór palet plastikowych. Oto one:

 • Trwałość


Trwałość palet to ważny warunek decydujący o ich wyborze. Palety drewniane, nawet te najbardziej solidne, będące w stałej eksploatacji muszą być często naprawiane. W przypadku palet z tworzywa sztucznego, użytkownik ma do czynienia z najwyższą trwałością i niemal zerową awaryjnością. Poza bardzo długim czasem eksploatacji, producenci palet plastikowych zapewniają, że dostarczane przez nich produkty są także odporne na chemikalia, uszkodzenia mechaniczne oraz działanie innych czynników, jak na przykład wilgoć. Palety z plastiku są o wiele trwalsze od ich odpowiednika drewnianego, a przy tym lżejsze i bardziej praktyczne. Paleta plastikowa posiada stałą tarę i może służyć przez wiele lat.

 • Łatwość czyszczenia i dezynfekcji

Tworzywa sztuczne są zdecydowanie prostsze w utrzymaniu czystości niż takie surowce jak drewno. Palety wykonane z plastiku czyszczą się bardzo łatwo. Materiał ten poddaje się dezynfekcji, dzięki czemu można bez problemu wyeliminować wszystkie bakterie czy drobnoustroje, a także zminimalizować niebezpieczeństwo wystąpienia pleśni. Fakt ten jest szczególnie ważny dla przemysłu spożywczego. Palety z tworzyw sztucznych nie muszą być poddawane kosztownym obróbkom termicznym i chemicznym.

 • Oszczędność

Palety z tworzywa sztucznego, pomimo iż ich cena jest wyższa niż przy zakupie palet drewnianych, w perspektywie czasu zdecydowanie bardziej się opłacają. W eksploatacji palety drewniane bardzo szybko zużywają się, co powoduje potrzebę ich stałego serwisowania, prowadzenia kosztownych procesów zabezpieczających lub zakupu nowych palet. Palety z plastiku to doskonała inwestycja i oszczędność środków, gdyż mogą być one eksploatowane przez zdecydowanie dłuższy czas, niż palety drewniane. Na długi czas eksploatacji wpływ mają cechy surowca, z jakiego produkowane są palety z tworzywa sztucznego. Tymi cechami są: niewrażliwość na działanie warunków atmosferycznych (mróz, wilgoć), trwałość, odporność na uszkodzenia mechaniczne. Palety plastikowe są także lekkie i praktyczne w wykorzystaniu. Można je również dowolnie personalizować poprzez zastosowanie wybranej kolorystyki czy naniesienia logo firmy.

 

Rodzaje plastikowych palet

p1_europaletyazurowe_przemyslowe1.png

Producenci palet z tworzywa sztucznego zapewniają różne rodzaje produktów, dostarczając rozwiązań odpowiadających na potrzeby różnych branż. Klienci mają do dyspozycji następujące warianty palet wykonanych z trwałego i bardzo wydajnego plastiku:

 • Ażurowe palety przemysłowe bez płóz o wymiarach 1200×1000×150 [mm],
 • Europalety ażurowe bez płóz o wymiarach 1200×800×150 [mm],
 • Higieniczne półpalety z atestem PZH dla przemysłu spożywczego o wymiarach 800 x 600 x 150 [mm],
 • Higieniczne półpalety z płozami z atestem PZH dla przemysłu spożywczego o wymiarach 800×600×150 [mm],
 • Europalety ażurowe z płozami o wymiarach 1200×800×150 [mm],
 • Higieniczne europalety plastikowe z atestem PZH dla przemysłu spożywczego o wymiarach 1200×800×150 [mm],
 • Higieniczne palety, z pełnym blatem, na regały wysokiego składowania dla przemysłu spożywczego o wymiarach 1200×800×155 [mm],
 • Palety przemysłowe o wymiarach 1200×1000×150 [mm].Wszystkie z powyższych rodzajów palet z tworzywa sztucznego odpowiadają na nawet najbardziej zaawansowane potrzeby współczesnego przemysłu. Cechuje je wytrzymałość, ergonomia oraz bezpieczeństwo użycia.

Jakie palety plastikowe sprawdzą się w branży spożywczej?

Przemysł spożywczy podlega obowiązującym bardzo restrykcyjnym przepisom dotyczącym bezpieczeństwa żywności, higieny, zabezpieczania itp., dlatego też wykorzystywane w transporcie produktów spożywczych palety powinny być odpowiednio do tego przystosowane. Doskonałą opcją są palety higieniczne, które posiadają całkowicie zamkniętą powierzchnię oraz pozbawione są zewnętrznego ożebrowania z dopuszczeniem do bezpośredniego kontaktu z żywnością. Ten rodzaj palety plastikowej jest także bardzo łatwo utrzymać w czystości oraz zdezynfekować. Ryzyko występowania pleśni na paletach plastikowych jest zerowe. Warto także wybierać palety o jasnych kolorach umożliwiających szybkie dostrzeganie zanieczyszczeń. Idealnym rozwiązaniem dla branży spożywczej są higieniczne półpalety z atestem PZH dla przemysłu spożywczego o wymiarach 800 x 600 x 150 [mm], higieniczne półpalety z płozami z atestem PZH dla przemysłu spożywczego o wymiarach 800×600×150 [mm], higieniczne europalety plastikowe z atestem PZH dla przemysłu spożywczego o wymiarach 1200×800×150 [mm], lub higieniczne palety, z pełnym blatem, na regały wysokiego składowania dla przemysłu spożywczego o wymiarach 1200×800×155 [mm].

Jakie atesty spełniać muszą palety plastikowe, aby mogły być wykorzystywane w przemyśle spożywczym?

Produkcja, przechowywanie oraz transport żywności warunkowane są przez szereg obostrzeń, przepisów i norm. Każde narzędzie wykorzystywane w procesach związanych z produktami spożywczymi musi spełniać konkretne normy oraz posiadać ważne atesty. Nie inaczej jest przy zastosowaniu palet w przemyśle spożywczym. Zastosowane palety muszą gwarantować bezpieczeństwo oraz nie powodować ryzyka powstawania pleśni czy występowania na nich niebezpiecznych dla żywności bakterii i drobnoustrojów. Dlatego też najlepszą opcją jest użycie palet wykonanych z tworzywa sztucznego, które z łatwością poddają się procesom dezynfekcyjnym oraz bardzo łatwo utrzymać je w czystości. Ponadto palety plastikowe dopuszczone do kontaktu z żywnością muszą posiadać specjalny atest higieniczny, który wydawany jest przez Państwowy Zakład Higieny - Zakład Higieny Komunalnej. Palety higieniczne to idealne rozwiązania dla branży spożywczej.

Becker - producent i dystrybutor higienicznych palet plastikowych

Palety z tworzywa sztucznego to specyficzne produkty, dlatego też decydując się na inwestycję w palety plastikowe należy skorzystać z oferty sprawdzonego producenta i dostawcy, szczególnie w przypadku, kiedy zakup dotyczy higienicznych palet plastikowych dla przemysłu spożywczego. Godny zaufania producent palet, to firma Becker. Przedsiębiorstwo specjalizuje się w wytwarzaniu najwyższej jakości palet plastikowych, w tym palet higienicznych. Produkcja palet plastikowych marki Becker odbywa się z zachowaniem restrykcyjnych przepisów, a gotowe produkty spełniają wszystkie najważniejsze normy oraz posiadają atest higieniczny PZH, co umożliwia stosowanie palet Becker w przemyśle spożywczym. Palety z tworzywa sztucznego Becker są trwałe, wytrzymałe, łatwe w konserwacji oraz przyjazne środowisku naturalnemu. Firma świadczy profesjonalne doradztwo i zapewnia najwyższej jakości produkty. Becker posiada także szereg certyfikatów, wyróżnień oraz nagród, co stanowi gwarancję perfekcyjnych i wydajnych palet.

Artykuł powstał we współpracy z http://www.plastikowepalety.pl/

Kategoria komunikatu:

Komunikat sponsorowany

Źródło:
plastikowepalety.pl
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.