
Siemens wypuścił na rynek dotykowy panel operatorski przeznaczony do pracy w trudnych warunkach środowiskowych. 19-calowy ekran rozpoznaje do pięciu palców jednocześnie. Wykorzystuje technologię pojemnościową, przez co operatorzy nie muszą używać dużo siły przy pracy.
Takie rozwiązanie pozwala na szybkie i intuicyjne przesuwanie i powiększanie zawartości okien. W nowym systemie, Siemens wprowadza technologię multidotykową i obsługę gestów.
To wyzwanie dla konstrukcji, ponieważ urządzenie zbliżone funkcjonalnością ekranu do tabletu, musi sprostać o wiele bardziej złożonym wymaganiom. Panele operatorskie mogą być montowane bezpośrednio na maszynach bądź urządzeniach do przetwarzania. Muszą, więc być odporne na wibracje i posiadać odpowiednią klasę ochrony EMC.
Kable pozwalają na umieszczenie ekranu do 30 metrów od obsługiwanej maszyny, a ekran może pracować w temperaturach od 5 do 50 stopni Celsjusza. Szkło pokrywające ekran jest odporne na zarysowania i nie odbija światła, a obraz widoczny jest pod kątem 170 stopni niezależnie od oświetlenia. Przedni panel jest zrobiony z odlewanego aluminium.
Elektrycznie przewodzące odłamki metalu lub krople wody nie generują fałszywych sygnałów, dzięki odpowiedniemu oprogramowaniu, rozpoznającemu wzór palca.
(rr)
Kategoria wiadomości:
Nowinki techniczne
- Źródło:
- pacetoday

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Wszystko o HMI (Human-Machine Interface), co automatyk powinien wiedzieć
Zobacz pełną wersję artykułu na Poradniku Automatyka >> Tematyka interfejsów pośredniczących między człowiekiem a maszyną pojawia się...
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
Wycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...
-
-
-
-
-