Powrót do listy wiadomości
Dodano: 2007-04-18 | Ostatnia aktualizacja: 2007-04-18
Patent na zamianę silników krokowych w serwo

Patent na zamianę silników krokowych w serwo
Pierwszy z patentów obejmuje technikę, która pozwoli po zgromadzeniu dostatecznej ilości informacji o silniku, zamienić sterowanie mikro-krokowe w otwartej pętli na sterowanie w pętli zamkniętej. „Najtrudniejszą częścią projektu było przejście z pętli otwartej do zamkniętej, gdyż przejście musi się odbyć szybko, ale płynnie,” – mówi Dan Rose z Agile.
Algorytm wylicza pozycję rotora silnika w oparciu o układ czujników we wzmacniaczu. Gdy silnik osiąga 30-60 obr/min, przełącza się na serwo sterowanie. Zastosowanie serwo technik w silnikach krokowych w ten sposób skutkuje większym przyspieszaniem i zwalnianiem, większą efektywnością i wyższymi prędkościami.
Według Toma Geiger’a, wiceprezesa Agile, nowa technologia „pozwoli klientom określać silniki na pełny moment. Dzięki temu, inżynierowie elektrycy nie będą musieli już przeszacowywać silników – mniejsze silniki krokowe mogą wykonać pracę większych.”
Drugim z nowych patentów Agile jest aplikacja dotycząca sterowania ruchem. Opisuje ona eliminację zakłóceń indukowanych w silniku mającą na celu wygenerowanie sygnału wykorzystywanego do optymalizacji komutacji bezszczotkowego silnika prądu stałego. Efektem ma być 100 procentowa skuteczność rozruchu i lepsze sterowanie przy niskich prędkościach.
„Ta przełomowa technologia umożliwi jeszcze pewniejszą pracę silników, zwiększając ich prędkość i sprawność,” – mówi Chris Butlin. „Silniki magneto-elektryczne, które emitują dużo zakłóceń mogą dzięki tej technologii wiele zyskać.”
(lk)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- Drives

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Typy czujników przemysłowych wykorzystywanych w automatyce przemysłowej
Wprowadzenie: Sercem automatyki przemysłowej, która zapewnia ciągłość pracy linii produkcyjnych, jest nowa generacja zaawansowanych...
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
Wycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...
-
-
-
-
-
-