Powrót do listy wiadomości
Dodano: 2009-01-19 | Ostatnia aktualizacja: 2009-01-19
PLCopen opublikowało kolejną, czwartą część pakietu, dotyczącą skoordynowanego wieloosiowego ruchu w trzech wymiarach

PLCopen opublikowało kolejną, czwartą część pakietu, dotyczącą skoordynowanego wieloosiowego ruchu w trzech wymiarach
Części: pierwsza i druga pakietu dotyczą regulacji master/slave, oraz skoordynowanej automatyki napędu, gdzie pozycja osi master jest wykorzystywana do ustalania pozycji co najmniej jednej osi slave. W przypadku ruchu w trzech wymiarach, układ osi jest pogrupowany bez wskazania na osi master.
Obecnie działające osie master/slave mają ten problem, że gdy w jednej z nich nastąpi awaria, pozostałe nic o tym nie wiedzą i kontynuują pracę. Dzięki pogrupowaniu osi, uzyskujemy lepszą wymianę informacji pomiędzy nimi.
Poziom Bloków Funkcyjnych Automatyki Napędów PLCopen został określony na poziomie użytkownika: programator PLC szybko rozpoznaje funkcjonalność bloku funkcyjnego, a także konsekwencje jego aktywacji i połączenia z innymi blokami.
Ruchy zorientowane na określony kierunek zwykle są programowane za pomocą specjalistycznych języków programowania robotów, albo języka G-code wykorzystywanego w sektorze CNC. Oba charakteryzują się niewielką liczbą użytkowników. Nowa inicjatywa PLCopen pozwala przenieść te funkcje ze świata robotyki i CNC, do świata PLC.
Oficjalny dokument zawierający czwartą część pakietu Bloki Funkcjonalne w Automatyce Napędów – Koordynacja Ruchu pobrać można ze strony PLCopen:
http://www.plcopen.org/pages/tc2_motion_control/downloads/part4_coordinatedmotion_v10.pdf
(lk)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- PLCopen

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Nowoczesne rozwiązania dotyczące automatyki
Inteligentne i usieciowione rozwiązania do automatyzacji pozwalają producentom i użytkownikom maszyn pakujących zwiększać przewagę nad...
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
Wycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...
-
-
-
-
-
-