Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy komunikatów Dodano: 2020-10-19  |  Ostatnia aktualizacja: 2020-10-19
Podbij kosmos i wygraj pobyt w symulowanej bazie kosmicznej

Startuje Spacehack – załóż własną kolonię na Marsie

SPACEHACK
SPACEHACK

Już wkrótce odbędzie się technologiczny hackathon, którego tematem jest szeroko rozumiany kosmos. Dla zwycięzców łączna pula nagród wynosi 14 tysięcy złotych. Nagrodą specjalną jest pobyt w symulowanej bazie kosmicznej. Obecnie trwa rejestracja zespołów.

Konkurs zaplanowany został w dniach 23-25 października br. i jest skierowany do ludzi z branży IT, tj. grafików, informatyków, programistów a także twórców, którzy posiadają wiedzę w projektowaniu i kodowaniu gier lub interfejsów. Spacehack to wydarzenie towarzyszące podczas Kongresu 590. Tegoroczna tematyka dotyczy kosmosu. Zadaniem zespołu będzie stworzenie innowacyjnego rozwiązania z zakresu kosmonautyki dla tematów w jednej z trzech kategorii: robotyka i sztuczna inteligencja, aplikacje mobilne i webowe oraz gry (VR, symulatory).

– Liczymy, że podczas tej wielkiej burzy mózgów powstaną innowacyjne prototypy, ciekawe aplikacje, interesujące projekty, pomysły na usługi, cenne sugestie, a także rozwiązania konkretnych problemów, gdyż właśnie takie korzyści generują maratony projektowania – mówi o spodziewanych efektach Wojciech Fiksa Event Project Manager z Podkarpackiego Centrum Innowacji.

Spacehack ma charakter online. Uczestnicy mogą przygotować rozwiązania indywidualnie lub połączyć się w grupy. To maksymalnie 4-osobowe zespoły. Po zapoznaniu się z tematami zadań konkursowych każdy zespół dokonując wyboru kategorii tematycznej ma czas na rozwiązanie zadania od godziny 18:00 w piątek 23 października do godziny 15:00 w niedzielę 25 października. Uczestnicy przygotują rozwiązania w trakcie wydarzenia samodzielnie, korzystając z własnego sprzętu elektronicznego i oprogramowania komputerowego.

– Podczas Spacehack zapewniamy uczestnikom wsparcie ekspertów z zakresu: IT, gier, sztucznej inteligencji i robotyki. Konkursowe jury dokona oceny prac uwzględniając oryginalność i innowacyjność zastosowanych rozwiązań, poziom zaawansowania, funkcjonalność, design, a także zgodność wykonanego projektu z tematem konkursu. Na zakończenie rywalizacji, jury wyłoni 3 zwycięskie zespoły. Dla najlepszych nagrody pieniężne: I miejsce 8 000 zł, II miejsce 4 000 zł, III miejsce 2 000 zł – mówi Michał Ręczkowicz Prezes PrimeBit Games SA.

Nagrodą specjalną jest 3-dniowy pobyt w Habitat Lunares. To specjalistyczna baza kosmiczna i laboratorium, która służy do symulacji załogowych misji kosmicznych na Księżycu i Marsie. W bazie można także przeprowadzić spacery zbliżone do tych w przestrzeni kosmicznej. Lunares jest jedynym tego typu obiektem w Europie. Spacehack organizowany jest przez Podkarpackie Centrum Innowacji we współpracy z PrimeBit Games SA. Udział w wydarzeniu jest darmowy.

Warunkiem umożliwiającym wzięcie udziału w Spacehack jest zarejestrowanie się poprzez prawidłowe wypełnienie formularza rejestracyjnego, znajdującego się pod adresem: https://app.evenea.pl/event/spacehack/ nie później niż do 23.10.2020 r. do godziny 15:00. Początek zawodów 23 października o godzinie 18:00.

(gz)

Kategoria komunikatu:

Z życia firmy

Źródło:
Podkarpackie Centrum Innowacji Sp. z o.o.
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Czytaj także

Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »