Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2019-04-15   |  Ostatnia aktualizacja: 2019-04-15
Polacy szturmują marsa
Polacy szturmują marsa
Polacy szturmują marsa

Między 30 maja a 1 czerwca odbędą się kolejne zawody z serii University Rover Challenge. W szranki stanie 36 drużyn z 10 krajów; aż 8 z nich to drużyny polskie.

Wśród zespołów studenckich z naszego kraju znajdzie się ubiegłoroczny zwycięzca zawodów - PCz Rover Team reprezentujący Politechnikę Częstochowską. Na starcie zameldują się również AGH Space Systems z Krakowa, Impuls z Politechniki Świętokrzyskiej i KNR Team oraz SKA Robotics występujące pod godłem Politechniki Warszawskiej. Politechnikę Rzeszowską reprezentować będzie z kolei Legendary Rover Team, Politechnikę Wrocławską - Projekt Scorpio, natomiast Politechnikę Białostocką - ARGO.

Historia polskich startów w USA sięga 2009 roku. Polscy uczniowie pierwsze sukcesy zaczęli odnosić w 2011 roku, kiedy to łazik Magma2 wygrał całe zawody. Jego sukces powtórzyły Hyperion i Hyperion 2 odpowiednio w 2013 i 2014 roku oraz drużyna Legendary Rover Team w 2015 i 2016 roku. Po roku przerwy na najwyższym stopniu podium stanął PCz, który ma nadzieję na kolejny sukces na przełomie maja i czerwca.

(rr)

Kategoria wiadomości:

Nowinki techniczne

Źródło:
pap
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :