Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2018-09-30  |  Ostatnia aktualizacja: 2018-09-30
Polska aplikacja do monitorowania ran
fot. pixabay.com
fot. pixabay.com

W Polsce powstała pierwsza na świecie aplikacja do zdalnego monitorowania gojenia się ran pooperacyjnych. System iWound został opracowany na bazie doświadczeń najwybitniejszych lekarzy. Od września z innowacyjnej aplikacji korzystają pacjenci Kliniki Chirurgii Ogólnej, Endokrynologicznej i Onkologii Gastroenterologicznej Szpitala Klinicznego im. H. Święcickiego w Poznaniu.

Nadzór merytoryczny nad tworzeniem programu objął profesor Tomasz Banasiewicz. Dzięki, m.in. jego pracy pacjenci nie będą musieli jeździć do szpitala i czekać na kontrolę, a jedynie skontaktować się z konsultantem, przesłać zdjęcie swojej rany i czekać na wskazówki dotyczące dalszego leczenia. Pomysł na projekt związany jest z zarówno z troską o wygodę pacjentów, jak i potrzebą rozwiązania problemu rosnących braków kadrowych.

iWound działa na dowolnym urządzeniu mobilnym. Pacjent otrzymuje kod dostępu w trakcie wypisu ze szpitala. Aplikacja przeprowadza z nim swoisty wywiad medyczny, wymagając wprowadzenia ogólnych informacji o stanie zdrowia i leczonej ranie.

Banasiewicz ma nadzieję, że iWound uda się w przyszłości zintegrować z systemami ZUS oraz NFZ, co pozwoli na sprawne monitorowanie wyników leczenia i jego koordynacji, wpływając pozytywnie także na koszty leczenia.

Równolegle z wprowadzaniem systemu do szpitali odbywa się cykl spotkań „Akademia iWound", w ramach których realizowana jest akcja edukacyjna na temat nowoczesnego leczenia ran. Twórcy oprogramowania mają nadzieję, że pilotażowy program zakończy się sukcesem i otworzy drzwi do integracji aplikacji w kolejnych placówkach medycznych.

(rr)

Kategoria wiadomości:

Nowinki techniczne

Źródło:
pap
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :