Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2019-11-09  |  Ostatnia aktualizacja: 2019-11-09
Polskie projekty w konkursie NASA
fot. pixabay
fot. pixabay

Projekty studentów ze Szczecina i Poznania trafią do kolejnego etapu konkursu NASA Space Apps Challenge.

Międzynarodowa rywalizacja pod szyldem amerykańskiej agencji kosmicznej to interdyscyplinarny hackathon. Jej uczestnicy mają 48 godzin, aby na podstawie otrzymanych danych stworzyć projekt realizujący jedno z kilkunastu założonych przez NASA zadań.

Kolejny etap zawodów padł łupem studentów Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego (ZUT). Pięcioro tworzących go studentów zasłużyło na niego stworzeniem dwóch wyróżnionych aplikacji. Nominację do udziału w kolejnej części konkursu zyskały również poznańskie drużyny The Planeteers oraz The Great Bloom Theory.

OrbitVue stworzone przez zawodników ZUT gromadzi dane zbierane przez satelity, otwierając nowe możliwości badania kosmosu zarówno dla amatorów, jak i profesjonalnych badaczy. Aplikacja ICFire zbiera z kolei informacje z satelitów o pożarach na całym świecie i nakłada je na aplikację Google Maps. Pozwala także na ich zgłaszanie, potwierdzanie, przesyłanie zdjeć oraz wysyła wiadomości SMS z linkiem do lokalizacji osobom przebywającym w pobliżu.

Ścisły finał NASA Space Apps Challenge ma mieć miejsce w grudniu. Zostanie do niego wybranych trzydzieści projektów, z których nagrodzonych zostanie sześć najlepszych.

(rr)

Kategoria wiadomości:

Nowinki techniczne

Źródło:
pap
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :

Czytaj także