
Projekty studentów ze Szczecina i Poznania trafią do kolejnego etapu konkursu NASA Space Apps Challenge.
Międzynarodowa rywalizacja pod szyldem amerykańskiej agencji kosmicznej to interdyscyplinarny hackathon. Jej uczestnicy mają 48 godzin, aby na podstawie otrzymanych danych stworzyć projekt realizujący jedno z kilkunastu założonych przez NASA zadań.
Kolejny etap zawodów padł łupem studentów Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego (ZUT). Pięcioro tworzących go studentów zasłużyło na niego stworzeniem dwóch wyróżnionych aplikacji. Nominację do udziału w kolejnej części konkursu zyskały również poznańskie drużyny The Planeteers oraz The Great Bloom Theory.
OrbitVue stworzone przez zawodników ZUT gromadzi dane zbierane przez satelity, otwierając nowe możliwości badania kosmosu zarówno dla amatorów, jak i profesjonalnych badaczy. Aplikacja ICFire zbiera z kolei informacje z satelitów o pożarach na całym świecie i nakłada je na aplikację Google Maps. Pozwala także na ich zgłaszanie, potwierdzanie, przesyłanie zdjeć oraz wysyła wiadomości SMS z linkiem do lokalizacji osobom przebywającym w pobliżu.
Ścisły finał NASA Space Apps Challenge ma mieć miejsce w grudniu. Zostanie do niego wybranych trzydzieści projektów, z których nagrodzonych zostanie sześć najlepszych.
(rr)
Kategoria wiadomości:
Nowinki techniczne
- Źródło:
- pap

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
Wycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...
-
Instalacja monitoringu temperatury w Pilkington Polska
Firma Pilkington Polska Sp. z. o.o., światowy lider w produkcji szkła, zdecydowała się na wymianę przestarzałego systemu monitoringu temperatury...
-
-
-