Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2007-10-08  |  Ostatnia aktualizacja: 2007-10-08
RAE Systems opatentowało bezołowiowy czujnik tlenu
RAE Systems opatentowało bezołowiowy czujnik tlenu
RAE Systems opatentowało bezołowiowy czujnik tlenu
RAE Systems, wiodący dostawca łatwych w montażu sieci czujników, opatentował czujnik stałego elektrolitu polimerowego (SPE) tlenu. Czujnik ten umożliwia wykrycie i zidentyfikowanie potencjalnych zagrożeń w czasie rzeczywistym.

Technologia ta znajdzie zastosowanie przede wszystkim w zabezpieczeniach przemysłowych. W porównaniu z innymi detektorami tlenu, ten jest wyjątkowy ze względu na wykorzystanie stałego polimeru w kombinacji z powszechnie dostępnym powietrzem i wilgocią, zamiast tradycyjnych niebezpiecznych elektrolitów w połączeniu z ołowiem. Dziś na całym świecie w użyciu w różnych aplikacjach przemysłowych jest trzy do pięciu milionów czujników tlenu.

„W związku ze stale rosnącą liczbą dyrektyw związanych z ograniczaniem wykorzystywania niebezpiecznych substancji (RoHS), jesteśmy dumni mogąc być pierwszymi, którzy oferują bezołowiowe czujnik tlenu,” – powiedział Peter Hsi, szef biura technologii RAE Systems. „Ten nowy czujnik charakteryzuje się dłuższą żywotnością i umożliwia unikniecie wielu problemów występujących w tradycyjnych czujnikach tlenu.”

RAE Systems rozpoczęło badania nad technologią pozwalającą wyeliminować konieczność stosowania ołowiu w czujnikach tlenu w 2004 roku. I chociaż czujniki gazu nie podlegają restrykcjom RoHS, RAE Systems postawiło sobie zadanie spełnienia jej wymogów, jak na lidera rynku przystało. Europejska dyrektywa RoHS 2002/95/EC weszła w życie 1 lipca 2006 roku, natomiast chińska i kalifornijska dyrektywa RoHS 1 stycznia 2007 roku. Dyrektywy te ograniczają wykorzystanie sześciu niebezpiecznych substancji w produkcji elektroniki i sprzętu elektrycznego: ołowiu, rtęci, kadmu, chromu sześciowartościowego, difenyli polibromowanych (PBB) oraz polibromowanych etylów difenylowych (PBDE).

(lk)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
Sensors
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :

Czytaj także