Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2019-10-10   |  Ostatnia aktualizacja: 2019-10-10
Robot-laborant od ABB
fot. pixabay
fot. pixabay

9 października ABB otworzyło swoje pierwsze globalne centrum opieki zdrowotnej w Texas Medical Center Innovation Institute w Houston. Nowe centrum opiera się o kilka technologii koncepcyjnych, w tym mobilnego autonomicznego robota laboratoryjnego YuMi, który został zaprojektowany do pracy obok personelu medycznego i pracowników laboratorium.

YuMi jest dwuramiennym robotem, który może samodzielnie pracować wśród ludzi oraz poruszać się po trasach wyznaczonych wewnątrz szpitala. Maszyna może być wykorzystana do wykonywania powtarzalnych i czasochłonnych czynności w laboratorium szpitalnym, w tym do przygotowywania leków, ładowania i rozładowywania wirówek oraz pobierania i sortowania probówek. Robot może również pomóc w szeroko rozumianej logistyce szpitalnej, np. dostarczając materiały medyczne personelowi czy pościel bezpośrednio do sal pacjentów.

- W dzisiejszych czasach laboratoria i szpitale to środowiska zorientowane na człowieka. Automatyzacja nie zmieni tego stanu rzeczy - powiedział Marc Segura, wiceprezes globalnej grupy ds. robotyki działającej w ABB - Zamiast tego mobilne roboty mają szansę stać się pomocnikami personelu bez potrzeby odgradzania ich wzajemnej przestrzeni roboczej.

Szpitalne YuMi mogą pracować 24 godziny na dobę, a powierzone im zadania wykonują nawet o 50% szybciej od człowieka. Dzięki temu wykwalifikowani pracownicy medyczni mogą skupić się na innych, bardziej wartościowych pracach w laboratorium.

- Kluczową cechą szpitala przyszłości jest bardziej spersonalizowana opieka, która może wymagać intensywnej pracy w laboratorium. Jako rozwiązanie widzimy automatyzację pomagającą zwiększyć produktywność i niwelującą globalny niedobór wykwalifikowanego personelu medycznego. Jesteśmy dopiero na początku tej podróży, więc będziemy aktywnie współpracować z naszymi partnerami w Houston, projektując kolejne technologie w ciągu najbliższych lat - dodał w oświadczeniu Segura.

(rr)

Kategoria wiadomości:

Nowinki techniczne

Źródło:
forbes
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :