Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2020-11-19   |  Ostatnia aktualizacja: 2020-11-19
Robot w japońskim sklepie na straży porządku
fot. pixabay
fot. pixabay

Pewien sklep w Japonii korzysta z usług robota, aby upewnić się, że klienci noszą maski. Wszystko w związku z tym, iż kraj przygotowuje się na potencjalną trzecią falę infekcji koronawirusem.

Robovie, opracowany przez Międzynarodowy Instytut Zaawansowanych Badań Telekomunikacyjnych w Kioto, jest w stanie rozpoznać klientów, którzy nie noszą masek i uprzejmie prosić o ich nałożenie. Może również interweniować, gdy klientom nie uda się zachować dystansu społecznego w kolejce.

Testy, które rozpoczęły się w zeszłym tygodniu w klubowym sklepie profesjonalnej drużyny piłkarskiej Cerezo Osaka potrwają co najmniej do końca miesiąca. Konstruktorzy Robovie, którzy mają na swoim koncie wiele innowacyjnych konstrukcji, mają nadzieję, że eksperyment pozwoli zniwelować bliski kontakt pomiędzy klientami a personelem.

Robovie posiada wstępnie załadowane informacje o układzie sklepu, a także korzysta z kamer i czujników do obserwowania ruchów ludzi oraz laserów do mierzenia odległości pomiędzy nimi. W chwilach, gdy nie pełni roli prewencyjnej, robot oprowadza klientów po sklepie, wyręczając w pracy ludzi.

Podczas gdy Japonia uniknęła dużej liczby przypadków i zgonów w porównaniu do innych krajów, niedawny wzrost liczby codziennych zakażeń Covid-19 doprowadził do podjęcia nowych środków zaradczych, aby w jak największym stopniu odciążyć służbę zdrowia w obliczu zbliżającej się zimy.

(rr)

Kategoria wiadomości:

Nowinki techniczne

Źródło:
theguardian
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (1)

  • Stary

    2020-11-26 10:15

    My ludzie, domagamy się, by roboty nas pilnowały! Każdy człowiek powinien zostać umieszczony w małej, bezpiecznej klateczce , z której, dla własnego bezpieczeństwa, nie powinien być nigdy wypuszczany. Nadchodzi Nowy Wspaniały Świat. Życzę zdrowia.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :