Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2022-01-04  |  Ostatnia aktualizacja: 2022-01-04
Robot w roli masażysty
fot. pixabay
fot. pixabay

Startup Massage Robotics zaprezentował na targach CES 2022 swojego flagowego robota. Wyposażona w dwa manipulatory konstrukcja rozumie polecenia werbalne oraz jest sterowana przez sieć neuronową, w której skład wchodzą systemy sterowania bliźniaczych robotów, między którymi dane wymieniane są w czasie rzeczywistym.

Maszyna posiada wiele efektorów wykorzystywanych w zależności od rodzaju masażu. Użytkownik może także wstępnie ustawić procedury za pomocą aplikacji lub polegać na danych zebranych przez robota. Ten uczy się współpracy z pacjentem poprzez otrzymywanie wypowiadanych przez niego pozytywnych lub negatywnych informacji zwrotnych.

Maszyna do masażu może użyć obu 6-osiowych manipulatorów kolaboratywnych oraz wyrafinowanych algorytmów opartych o narzędzia, masowaną strefę, czas trwania, ścieżkę ruchu, prędkość oraz siłę masażu.

Firma twierdzi, że rozpocznie produkcję w 2022 roku. Poinformowała, że dotychczas otrzymywała finansowanie od Google i współpracowała z gigantem w zakresie uczenia maszynowego, sztucznej inteligencji i przetwarzania języka naturalnego. Robot rozpoznaje wzorce ruchu na podstawie profili masażu i preferencji użytkowników, a dane te zbierane są w sposób globalny.

Ze spotem reklamującym maszynę można zapoznać się poniżej.

(rr)

Kategoria wiadomości:

Nowinki techniczne

Źródło:
mashable
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :

Czytaj także