Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2019-09-08   |  Ostatnia aktualizacja: 2019-09-08
Robot za sterami
fot. pixabay
fot. pixabay

Nowy system amerykańskich sił powietrznych, który może zmienić konwencjonalny samolot w zrobotyzowany zakończył swój dziewiczy lot. ROBOpilot opracowany przez Air Force Research Laboratory (AFRL) oraz DZYNE Technologies odbył swój pierwszy dwugodzinny lot 9 sierpnia na terenie Dugway Proving Ground w Utah.

Dzięki nowoczesnym autopilotom nawet małe nowoczesne samoloty posiadają zaskakującą zdolność do samodzielnego latania, jednak istnieje duża różnica między utrzymywaniem kursu a faktycznym sterowaniem maszyną w sposób podobny do człowieka.

ROBOpilot, finansowany z projektu AFRL CRI Small Business Innovative Research, ma na celu fizyczne zastąpienienie pilota systemem, na który składają się zestaw siłowników, sterowników, kamer oraz manipulator. W ten sposób ROBOpliot może obsługiwać jarzmo steru, hamulce, przepustnicę i przełączniki przy jednoczesnym odczytywaniu wskazań deski rozdzielczej i wyświetlaczy.

Według amerykańskich sił powietrznych instalacja jest prosta, nieinwazyjna i zbudowana przy użyciu komercyjnych technologii i komponentów. Pozwala na przekształcenie samolotów w bezzałogowe bez potrzeby ponoszenia kosztów na rozwój dedykowanych pojazdów UAV. W razie potrzeby takie jednostki mogą być również na powrót przystosowane do sterowania przez ludzkich pilotów.

Ostatni lot odbył się po roku od budowy i serii naziemnych testów wykonanych w symulatorze RedBird FMX.

(rr)

Kategoria wiadomości:

Nowinki techniczne

Źródło:
newatlas
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :