Powrót do listy wiadomości
Dodano: 2009-08-19 | Ostatnia aktualizacja: 2009-08-19
Roboty modułowe inspirowane molekułami

Roboty modułowe inspirowane molekułami
Dwie połowy każdej kostki obracają się wokół osi wyznaczonej przez dwa jej naprzeciwległe rogi. Połączenie kilku kostek razem pozwala uzyskać niemalże nieograniczona liczbę różnych kształtów i ruchów. Cząsteczka znajdująca się na końcu może być wyposażona w chwytaki, kamery, albo napędy. Gdy dodawany jest nowy moduł, komunikuje się on z wszystkimi pozostałymi, by upewnić się, czy utrzymane jest zasilanie oraz przekazywanie sygnału z jednej kostki do drugiej.
Każda kostka ma waży około 200 gram, a jej bok mierzy 66 milimetrów długości. Jest ona w stanie wytworzyć 4,85 niutonometra momentu i obracać się nieprzerwanie z prędkością 17 razy na minutę. Komunikują się one ze sobą za pośrednictwem wbudowanych przewodów z prędkością jednego megabita na sekundę. Dysponują również interfejsami Bluetooth oraz USB. Bezprzewodowa transmisja danych umożliwia, na przykład, replikowanie istniejących konstrukcji w postaci modeli komputerowych.
‘Molecubes’ mogą być programowane na cztery różne sposoby: programowanie zaawansowane wykorzystujące komendy sterujące bezpośrednio napędem; język C++; wykorzystanie mechanicznego ‘uczenia się’; oraz wykorzystanie graficznej emulacji w celu przetestowania układu w rzeczywistości wirtualnej.
W kolejnej fazie projektu, Festo zamierza jeszcze bardziej zintegrować elementy mechaniczne i elektroniczne w postaci jeszcze mniejszych sześcianów.
(lk)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- Drives and Controls

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Robot Astorino – szybki start w 5 krokach
Z tego artykułu dowiesz się: jak zadbać o bezpieczeństwo podczas uruchamiania i obsługi robota Astorino, jaki zestaw będzie potrzebny, by...
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
Wycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...
-
-
-
-
-