Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2016-03-18
Unikalny system modułowy mechatronicznych komponentów automatyki firmy SCHUNK

Unikalny system modułowy mechatronicznych komponentów automatyki firmy SCHUNK

Mechatronika, to dziedzina, w której SCHUNK jest wiodącym producentem, posiadającym szeroką gamę produktów. Dzięki połączeniu wieloletniego doświadczenia w pneumatyce z pionierskimi sukcesami w mechatronice firma SCHUNK oferuje skuteczne, wydajne i niezawodne rozwiązania dla niemal każdego zadania. Alternatywa, inteligencja i elastyczność charakteryzują unikalny, wysokiej jakości system modułowy firmy SCHUNK.

Alternatywa- Prosty, mocny, szybki. Moduły mechatroniczne mogą być stosowane bezpośrednio jako alternatywa modułów pneumatycznych w istniejących systemach.
Inteligencja- Solidne i niezawodne komponenty SCHUNK w pełni wykorzystują potencjały mechatroniki, takie jak elastyczność i efektywność.
Elastyczność- Prosta integracja modułów SCHUNK z istniejącą architekturą.

Mechatroniczne systemy chwytające są skutecznym zamiennikiem dla istniejących w systemie modułów pneumatycznych. Są kompatybilne z używanymi czujnikami i sterowane cyfrowo. Firma SCHUNK oferuje najszerszą na świecie gamę standardowych komponentów elektrycznych dla mechatronicznych rozwiązań automatyki, niezależnie od wielkości i materiału z którego wykonany jest detal.

Łatwy w obsłudze, lekki i elastyczny, elektryczny chwytak do małych elementów EGP, koncentruje się na tym, co najważniejsze: wysoce kompaktowa wydajność dla dynamiki procesów, a w przenoszeniu delikatnych komponentów regulacja siły zacisku. Dzięki łatwej kontroli chwytaka EGP przez wejścia cyfrowe, konwersja systemu z pneumatycznych na elektryczne moduły chwytakowe odbywa się bez utraty siły zacisku.
Mechatroniczny chwytak do małych komponentów EGP-S (wersja szybka) firmy SCHUNK jest najmniejszym chwytakiem elektrycznym ze zintegrowaną elektroniką na rynku, ma także najlepszy stosunek skoku do czasu zamknięcia. Przy maksymalnym skoku 3 mm, czas zamknięcia palców, to tylko 0.03 sek, co daje optymalne warunki do minimalizacji czasu cyklu. Mały, mocny chwytak, ważący zaledwie 100g z siłą zacisku 7N, idealnie nadaje się do szybkiego przenoszenia przedmiotów o wadze do 35g. Bezszczotkowe, a więc nie zużywające się i bezobsługowe serwonapędy oraz potężne prowadnice krzyżowe gwarantują wysoki poziom wydajności i czynią chwytak EGP-S ekspertem dla wymagań aplikacji Pick&Place. W celu zwiększenia dynamiki i efektywności energetycznej, obudowa chwytaka zbudowana jest z wysokiej wydajności aluminium. Dodatkowo w jego konstrukcji wyeliminowano wszelkie zbędne materiały, a elektronika została wbudowana wewnątrz, aby zaoszczędzić miejsce. Chwytak EGP-S spełnia klasę ochrony IP30 i doskonale wpasowuje się w program automatyki modułowej firmy SCHUNK

Nowy chwytak magnetyczny typu EGM o elektropermanentnej zasadzie działania służy do transportu detali ferromagnetycznych i jest produkowany w trzech wersjach : EGM F32Q i EGM F50Q, mogących chwytać detale o przekroju prostokątnym, o sile mocowania 22 kN i maksymalnej wadze podnoszonych detali do 147 kg oraz EGM R30L umożliwiającej transport detali o przekroju kołowym specjalnie skonstruowanymi szczękami pryzmowymi, o sile mocowania do 6 kN i wadze transportowanych detali do 40 kg. Elektropermanetna zasada działania polega na zmianie biegunowosci magnesów za pomoca impulsu elektrycznego 400 V , Imax 19 A , czas przemagnesowania wynosi 350 ms.
Elektryczne sterowanie zmianą biegunowosci magnesów, a zatem chwytaniem detali umożliwia współpracę chwytaków EGM z robotami. W standardowych chwytakach magnetycznych przełączenie pola magnetycznego odbywa się ręcznie, co uniemożliwia ich zatosowanie na zrobotyzowanych stanowiskach transportowych. Zaletą chwytaka jest prosta konstrukcja , brak konieczności wykonywania specjalnych palców do chwytania detali , brak konieczności podłączania pneumatuki oraz duże siły trzymania .

EGA firmy SCHUNK, jest chwytakiem elektrycznym o dużym skoku, którego konstrukcja z aluminiowych standardowych profili oparta jest na solidnym i sprawdzonym chwytaku równoległym PHL. Napęd stanowi standardowy elektryczny silnik przemysłowy, co upraszcza sterowanie i integrację z istniejącym otoczeniem. Silnik montowany jest na zewnątrz korpusu poprzez kołnież równolegle do kierunku ruchu, w wersjach do współpracy z robotami lub prostopadle w wersjach do współpracy z portalami. Prowadnice szczęk bazowych zamontowane są na łożyskach, co pozwala zminimalizować tarcie i optymalnie rozłożyć siłę chwytania. Chwytak EGA ma ekstremalnie płaską i zwartą konstrukcjię ułatwiającą zastosowanie w różnych aplikacjach. Dzięki minimalizującym tarcie prowadnicom, jest niezwykle trwały i dokładny, a zoptymalizowana wagowo konstrukcja chwytaka pozwala na zwiększenie dynamiki i efektywności systemu. Chwytak produkowany jest w dwóch typach 25/40 o parametrach: Siła zacisku 650/1750 N, skok palca 30/46/60 dla wersji 24 i 40/50/75/100 dla wersji 40 , waga transportowanego detalu: 3,25/8,75 kg

Czytaj także