Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2023-06-28  |  Ostatnia aktualizacja: 2023-06-28
Robotyzacja zarządzania ziarnem
fot. pixabay
fot. pixabay

Podczas gdy rolnicy muszą wykonywać wiele trudnych zadań, opieka nad ziarnem przechowywanym w silosach jest szczególnie uciążliwa, a przy tym również niebezpieczna. Aby zagospodarować tę przestrzeń, zaprojektowano robota do zarządzania silosami na ziarno o nazwie Grain Weevil.

Spiętrzony plon musi być okresowo mieszany, aby utrzymać w nim dobry przepływ powietrza. Zbrylenia, które tworzą się na jego powierzchni, również muszą zostać rozbite, a ziarna gromadzące się wzdłuż ścian zebrane. Wreszcie, gdy ziarno jest usuwane ze zbiornika, należy oczyścić z niego ślimak ekstrakcyjny.

Mając na uwadze związane z tymi procesami niebezpieczeństwa, pewien rolnik będący przyjacielem Chada i Bena Johnsona rzucił im wyzwanie stworzenia robota, który mógłby wykonać tę pracę za niego. Ich odpowiedzią na nie jest właśnie Grain Weevil.

Robot o wymiarach 508x508 cm radzący sobie z 23 kilogramami ziarna redystrybuuje je, przemieszczając się przez nie za pomocą dwóch zmotoryzowanych ślimaków. Jedno 20-minutowe ładowanie zintegrowanej baterii wystarcza na przynajmniej 90 minut użytkowania.

Obecnie działa mniej więcej tak szybko, jak osoba pracująca łopatą i jest zdalnie sterowany z autonomią inicjowaną przez operatora. Oznacza to, że samodzielnie wykonuje określone wzorce ruchu, ale główne decyzje nadal podejmuje człowiek. Oczekuje się, że do końca tego lata robot będzie wykonywał wszystkie zadania, podczas gdy rolnik będzie go po prostu nadzorował.

Robota można zobaczyć na poniższym filmie.

(rr)

Kategoria wiadomości:

Nowinki techniczne

Źródło:
newatlas
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :