Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2023-09-19  |  Ostatnia aktualizacja: 2023-09-19
Rockwell buduje napędy z Infinitum

Rockwell Automation oraz Infinitum, twórca wysokowydajnych silników z rdzeniem powietrznym z siedzibą w Teksasie, podpisały wyłączną umowę na wspólne opracowywanie i dystrybucję nowej klasy wysokowydajnych, zintegrowanych technologii napędów i silników niskonapięciowych. Ich zdaniem pozwolą znacznie zaoszczędzić energię i obniżyć koszty dla klientów przemysłowych, pomagając im jednocześnie stać się bardziej zrównoważonymi członkami rynku.

Rockwell połączy technologię napędową PowerFlex z wysokowydajnym systemem silników Aircore EC firmy Infinitum. Pakiet ten pomoże użytkownikom zmniejszyć ślad węglowy dzięki systemowi silnika, który jest o 50% mniejszy i lżejszy, zużywa o 66% mniej miedzi i o 10% mniej energii niż tradycyjne silniki z rdzeniem żelaznym. Zintegrowane napędy silnikowe będą dostępne pod koniec 2024 roku wyłącznie za pośrednictwem firmy Rockwell i jej partnerów.

- Od dawna dostrzegamy zalety zintegrowanego silnika i układu napędowego Infinitum ze względu na jego wiodącą w swojej klasie efektywność energetyczną, charakteryzujący go zrównoważony rozwój i łatwość obsługi - powiedział Barry Elliott, wiceprezes i dyrektor generalny Power Control w Rockwell - Jesteśmy podekscytowani ogromnym wpływem, jaki nasze nowe wspólne rozwiązanie będzie miało na poprawę zrównoważonego rozwoju, efektywności energetycznej i produktywności dla naszych klientów na całym świecie.

Opatentowane przez Infinitum silniki z rdzeniem powietrznym i stojanami PCB zapewniają doskonałą wydajność przy połowie masy i rozmiaru konkurencyjnych rozwiązań oraz przy ułamku śladu węglowego tradycyjnych silników, co czyni je najbardziej wydajnymi na świecie. Silniki otwierają możliwości zrównoważonego projektowania mniejszych, lżejszych i cichszych maszyn, jednocześnie oszczędzając energię i redukując ilość odpadów. Rockwell i Infinitum współpracują od 2021 roku, kiedy to Rockwell dokonał początkowej inwestycji w przedsiębiorstwo.

- Jesteśmy podekscytowani możliwością przedłużenia naszej udanej współpracy z Rockwell Automation - powiedział założyciel i dyrektor generalny Infinitum, Ben Schuler - Ta umowa otwiera nowe kanały klienckie dla naszych zrównoważonych silników, które mogą zasilać świat mniejszymi kosztami. Współpraca z Rockwell umożliwi bezpośredni i szeroki wpływ na przedsiębiorstwa przemysłowe, zmniejszając zużycie energii elektrycznej i zwiększając zrównoważony rozwój tego energochłonnego sektora.

Według Międzynarodowej Agencji Energetycznej silniki elektryczne zużywają około 40% energii elektrycznej wytwarzanej na świecie, a w przedsiębiorstwach przemysłowych odsetek ten wynosi niemal 70%.

(rr)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
drivesncontrols
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :