Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2019-10-07   |  Ostatnia aktualizacja: 2019-10-08
Rynek sztucznych sieci neuronowych
fot. pixabay
fot. pixabay

MarketsandMarkets prognozuje, że napędzany rosnącym zainteresowaniem SI globalny rynek sztucznych sieci neuronowych wzrośnie ze 117 milionów dolarów w 2019 roku do 296 milionów dolarów do 2024 roku. Według raportu „Artificial Neural Network Market" rokroczny poziom wzrostu w tym okresie wyniesie 20,5%.

W przeprowadzonym badaniu stwierdzono, że głównymi czynnikami napędzającymi są zwiększone zapotrzebowanie na trening systemów na dużych zbiorach danych przy stosunkowo niskim nadzorze, rosnące wymagania wobec mocy przetwarzania oraz zdolności uczenia się systemów SI.

Według badania rynek sztucznych sieci neuronowych dzieli się na dwie kategorie: usługi zarządzane i usługi profesjonalne. Kategoria usług profesjonalnych obejmuje segment usług doradczych. Oczekuje się, że sektor ten będzie rósł w szybkim tempie, ponieważ usługi doradcze pomagają organizacjom w wykorzystaniu możliwości narzędzi sztucznych sieci neuronowych, które opierają się o struktury grafów do obsługi zapytań semantycznych reprezentujących i przechowujących połączone dane.

Badanie MarketsandMarkets wykazało, że Ameryka Północna jest najbardziej znaczącym źródłem przychodów na światowym rynku sztucznych sieci neuronowych. W regionie tym obserwuje się znaczący rozwój, a wielu dostawców tego typu rozwiązań z istniejącymi aplikacjami sztucznych sieci neuronowych integruje sztuczną inteligencję i funkcje uczenia pogłębionego. Przyjmują one również zdywersyfikowane strategie wzrostu w celu wzmocnienia swojej pozycji rynkowej.

Główni dostawcy działający na globalnym rynku sztucznych sieci neuronowych to Google, Oracle, Microsoft, Intel, Qualcomm, Alyuda, Ward Systems, GMDH, LLC, Starmind, NeuralWare, Neurala oraz Clarifai.

(rr)

Kategoria wiadomości:

Raporty rynkowe

Źródło:
fierceelectronics
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :