Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2019-09-15   |  Ostatnia aktualizacja: 2019-09-15
Softbank otworzy kawiarnię
Softbank otworzy kawiarnię

Softbank Robotics ogłosił, że pracuje nad tokijską kawiarnią, która będzie prowadzona przez humanoidalnego robota Pepper. W Pepper Parlour kliencie obsługiwani będą przez zarówno przez ludzi, jak i maszyny i będzie ona stanowić pierwszą kawiarnię Softbank.

- Celem jest stworzenie przestrzeni, w której ludzie będą mogli w łatwy sposób doświadczyć koegzystencji ludzi i robotów oraz cieszyć się ewolucją maszyn - poinformowała w oświadczeniu spółka Softbank Robotics - Chcemy rozwijać je nie tylko dla wygody i wydajności, ale także zwiększać przy tym możliwości ludzi.

Pepper Parlor według przedsiębiostwa zapewni klientom menu inspirowane kuchniami z całego świata. Zostanie zlokalizowane przy tokijskim placu w Shibuya i zostanie otwarte już w grudniu przyszłego roku.

Humanoidalny robot Pepper został już z powodzenim wdrożony na lotniskach, w bankach, na uniwersytetach i w sklepach spożywczych. Pierwsza partia tysiąca humanoidów wprowadzona na rynek w 2015 roku rozeszła się w niecałą minutę. Robot został opracowany dla SoftBank przez Aldebaran, francuską firmę robotyczną specjalizującą się w inteligentnych humanoidach, które mogą funkcjonować w nieuporządkowanych środowiskach.

(rr)

Kategoria wiadomości:

Nowinki techniczne

Źródło:
zdnet
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :