Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Veichi
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2023-02-01  |  Ostatnia aktualizacja: 2023-02-01
Stretch w rękach DHL
fot. pixabay
fot. pixabay

Firma Boston Dynamics pozyskała pierwszego klienta na swojego robota Stretch do obsługi paczek. DHL Supply Chain przeznaczy 15 milionów dolarów na dalszą automatyzację magazynów w Ameryce Północnej. Boston Dynamics dostarczy dzięki temu flotę robotów tego typu do wielu magazynów DHL w Ameryce Północnej w ciągu najbliższych trzech lat.

Boston Dynamics i DHL w ostatnim czasie ściśle ze sobą współpracowały, aby stworzyć i przetestować technologię Stretch. Roboty objęte umową będą wykonywały kilka zadań związanych z przemieszczaniem paczek w magazynach DHL. Pierwszym z nich będzie rozładunek ciężarówek w wybranych obiektach należących do przedsiębiorstwa.

- W DHL Supply Chain jesteśmy zaangażowani w ciągłe innowacje i cyfrową transformację w celu optymalizacji całego łańcucha dostaw. Inwestowanie w automatyzację magazynu odgrywa ważną rolę w zwiększaniu wydajności operacyjnej i poprawie obsługi naszych klientów - powiedziała Sally Miller, CIO w DHL Supply Chain North America - Cieszymy się, że możemy współpracować z Boston Dynamics celem wdrożenia najlepszych w swojej klasie robotów w naszych magazynach. Stretch jest w stanie sprostać złożonym wyzwaniom branżowym dzięki elastycznemu podejściu do automatyzacji, którą będziemy mogli replikować i skalować zarówno regionalnie, jak i globalnie.

Stretch to następna generacja Handle, robota Boston Dynamics wprowadzonego w 2017 roku, który wykorzystuje zarówno koła, jak i pedipulatory. Stretch nie posiada tych drugich, jednak wyposażono go w wielokierunkową mobilną podstawę z czterema niezależnie sterowanymi kołami oraz dedykowany manipulator o siedmiu stopniach swobody. System pneumatyczny specjalnie zaprojektowanego chwytaka znajduje się bezpośrednio na pokładzie jednostki.

Stretch posiada akumulator o 8-godzinnej żywotności, ale w nadchodzącym czasie będzie dostępna opcja wyboru wersji 16-godzinnej i możliwość podłączenia maszyny do sieci zasilającej. Robot korzysta z systemu wizyjnego Pick, który firma Boston Dynamics nabyła, przejmując w kwietniu 2019 roku firmę Kinema Systems. Pick opiera się o wizję 2D i 3D o wysokiej rozdzielczości oraz algorytmy uczenia maszynowego przeznaczone do depaletyzacji. Jednym z kluczy do sukcesu robota jest zyskana dzięki temu zdolność do obsługi różnych rodzajów opakowań.

Wdrożenie pierwszych jednostek w magazynach DHL rozpocznie się jeszcze tej wiosny. Firma przewozowa planuje stopniowe skalowanie systemu w celu realizacji dodatkowych zadań w wielu obiektach jednocześnie.

(rr)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
therobotreport
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :

Czytaj także