Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2007-12-03  |  Ostatnia aktualizacja: 2007-12-03
Systemy wizyjne w natarciu
Systemy wizyjne w natarciu
Systemy wizyjne w natarciu
Gwałtowny rozwój systemów wizyjnych bierze się stąd, iż stają się kluczowym elementem, niezbędnym do rozwoju branży automatyki przemysłowej i robotyki, czytamy w najnowszym raporcie Frost & Sullivan. Systemy te stanowią nowy wymiar kontroli jakości i sterowania procesem. Dodatkowym czynnikiem stymulującym są coraz doskonalsze rozwiązania półprzewodnikowe oraz zmniejszenie kosztów komputerów.

Rynek systemów wizyjnych jest napędzany przez takie czynniki, jak: miniaturyzacja elektroniki, coraz doskonalsze technologie obrazujące oraz rosnące zdolności obliczeniowe procesorów. Przemysł coraz częściej dostrzega też wpływ systemów wizyjnych na poprawę wydajności oraz zmniejszenie kosztów związanych z uszkodzonymi produktami.

Efektywna produkcja w krajach rozwiniętych zaczyna od wyeliminowania tam, gdzie to tylko możliwe, robotników, by obniżyć koszty produkcji. Co więcej, systemy kontroli jakości wskazują, że ludzkie błędy dodatkowo podwyższają koszty. Dzisiejszy przemysł wymaga, by produkcja była w 100 procentach sprawna, co wymusza wręcz wdrażanie systemów wizyjnych.

Dzisiejsze systemy wizyjne są coraz przyjaźniejsze użytkownikowi, co pozwala zmniejszyć koszty obsługi wynikające między innymi z konieczności prowadzenia szkoleń. Oczekiwania związane z jakością stale rosną, co sprawia, że wdrażanie systemów wizyjnych wydaje się być nieuchronne.

Dodatkowym stymulatorem są wymagania związane z obostrzeniami związanymi z regulacjami prawnymi dotyczącymi przemysłu spożywczego i farmaceutycznego.

„Systemy wizyjne są coraz częściej wykorzystywane w złożonych systemach przemysłowych dzięki stałemu udoskonalaniu takich ich komponentów, jak: kamery, systemy iluminacji, procesory oraz techniki obrazowania,” – zauważa Vishnu Sivadevan, analityk Frost & Sullivan.

Jednakże, ze względu na dostępność taniej siły roboczej w krajach rozwijających się, systemy wizyjne są stosowane przez dużych producentów, gdyż dla małych i średnich zakładów ich koszt jest wciąż zbyt wysoki.

Systemy wizyjne muszą jednak charakteryzować się wysoką skutecznością i bezawaryjnością radząc sobie ze zmianami w środowisku produkcyjnym.

„Kluczowe dla systemów wizyjnych są koszty związane z ich utrzymaniem i przeszkoleniem obsługi.” – dodaje Sivadevan.

Oprócz tego, że muszą być niedrogie w montażu, utrzymaniu i łatwe do rozbudowy, systemy wizyjne powinny radzić sobie ze zmianami w środowisku produkcyjnym zapewniając użytkownikom wsparcie dostosowane do ich ewoluujących potrzeb.

(lk)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
Sensors
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :

Czytaj także