Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2020-06-30   |  Ostatnia aktualizacja: 2020-06-30
Sytuacja na rynku czujników ruchu
fot. pixabay
fot. pixabay

ResearchAndMarkets opublikowało raport „Technology Landscape, Trends and Opportunities in the Global Motion Sensor Market", w którym analitycy rozpisują się na temat obecnej sytuacji na rynku czujników ruchu.

Technologie wykorzystywane w ramach analizowanego sektora w ostatnich latach uległy znaczącym zmianom. Rosnąca fala nowych technologii opartych o podczerwień i mikrofale generuje ogromny potencjał dla wykorzystania zaawansowanych czujników ruchu w wielu zastosowaniach, a związana z nimi innowacyjność napędza na nie popyt.

Na rynku wykorzystywane są różne technologie, takie jak żyroskopy MEMS, akcelerometry MEMS, magnetometry MEMS, promieniowanie podczerwone, ultradźwięki, mikrofale, sensory dualne i czujniki tomograficzne. Rosnąca integracja czujników ruchu w smartfonach i tabletach, wykorzystanie w systemach interaktywnej zabawy oraz rozwój funkcji bezpieczeństwa w przemyśle motoryzacyjnym stwarzają nowe możliwości dla zastosowania różnych technologii czujników ruchu.

Najważniejsze firmy działające w sektorze to STMicroelectronics, Murata Manufacturing, Honeywell International, NXP Semiconductors, Analog Devices, Microchip Technology, TDK InvenSense, Bosch Sensortec, Memsic oraz Kionix.

(rr)

Kategoria wiadomości:

Raporty rynkowe

Źródło:
yahoo
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »