Powrót do listy wiadomości Dodano: 2021-01-10   |  Ostatnia aktualizacja: 2021-01-10
Teledyne kupuje FLIR Systems
fot. pixabay
fot. pixabay

Potentat w zakresie czujników przemysłowych - firma Teledyne kupuje FLIR Systems za około 8 miliardów dolarów. Umowa zostanie zawarta pomiędzy dwoma firmami produkującymi czujniki obrazu, jednak każde z nich są oparte na różnych układach działających w różniących się zakresach fal światła.

- Nasze spółki doskonale się uzupełniają przy minimalnie pokrywających się technologiach i rynkach docelowych - powiedział prezes wykonawczy Teledyne, Robert Mehrabian.

Obydwa przedsiębiorstwa tworzą systemy, które obsługują różne sektory dla systemów bezzałogowych i autonomicznych. FLIR dociera na rynki lotnicze i lądowe, podczas gdy Teledyne koncentruje się na rynkach morskich.

Czujniki obrazowania Teledyne działają w zakresie promieniowania rentgenowskiego, ultrafioletu, światła widzialnego i bliskiej podczerwieni. Tymczasem FLIR koncentruje się głównie na dalekiej podczerwieni.

Ogólna sprzedaż Teledyne w 2020 roku wyniosła 3,1 miliarda dolarów, podczas gdy FLIR osiągnęła poziom 1,9 miliarda dolarów. Czujniki obrazu stanowią globalny rynek, który w 2020 roku wyceniony został na prawie 20 miliardów dolarów. Tymczasem rynek kamer termowizyjnych wart był 2 miliardy dolarów.

(rr)

Kategoria wiadomości:

Nowinki techniczne

Źródło:
fierceelectronics
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :

Czytaj także