Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2011-04-28  |  Ostatnia aktualizacja: 2011-04-28
Tłuste lata automatyki stacji rozdzielczych
Tłuste lata automatyki stacji rozdzielczych
Tłuste lata automatyki stacji rozdzielczych
Światowy rynek automatyki stacji rozdzielczych będzie się w przeciągu najbliższych pięciu lat stabilnie rozwijał i w 2015 roku osiągnie wartość 6,5 miliarda dolarów, czytamy w najnowszym raporcie ‘Substation Automation and Integration Systems Worldwide Outlook’, przygotowanym przez analityków z ARC Advisory Group.

„Pierwsze globalne instalacje Smart Grid, połączone z trwającą rozbudową infrastruktury elektroenergetycznej w Azji będzie ten rynek napędzać.” – stwierdził Harry Forbes, starszy analityk ARC Advisory Group, główny autor raportu. „Ta nowa technologia będzie mieć znaczenie, gdyż interoperacyjność rozwiązań jest dla inteligentnych sieci dystrybucyjnych konieczna do wspierania nowych możliwości, jak ładowanie pojazdów elektrycznych, rozproszona produkcja energii czy jej magazynowanie.” - dodał.

Dzisiejszy rynek skupiony jest wokół kilku największych globalnych dostawców, którzy oferują szeroką gamę rozwiązań przesyłu energii oraz jej dystrybucji uzupełnionych o silne wsparcie inżynierskie oraz usługi. Mniejsze i młodsze firmy walczą o rozwijający się rynek chiński. W przyszłości, wyższy poziom standaryzacji ułatwi wchodzenie na rynek nowym graczom.

W erze Smart Grid, małe stacje rozdzielcze zyskują zupełnie nowy poziom znaczenia. Istniejące podstacje odgrywają naturalną rolę jako punkt zbierania danych oraz miejsce, w którym odbywa się ich wstępne przetwarzanie. Jednakże, wiele istniejących stacji rozdzielczych jest ‘głupich’. Znajduje się w nich wiele wiekowych elektromechanicznych urządzeń zabezpieczających. Sensownym jest z punktu dostawców energii wyposażyć podstacje podczas modernizowania w rozwiązania zapewniające przejrzystość oraz inteligencję. Dzięki temu, ‘głupie’ podstacje znajdujące się na granicy systemu dystrybucji zyskają dodatkowe możliwości oraz inteligencję.

Kraje rozwijające się wykazują wyższy współczynnik zużycia energii oraz obciążenia szczytowego. Zjawisko to szczególnie wyraźne jest w Indiach i Chinach, ale obecne jest też w innych krajach azjatyckich. To właśnie Chiny są główną siłą napędzającą ten rynek.

W temacie:

SEDC. Koalicja na rzecz inteligentnego popytu na energię

Inteligentne sieci smart grid szansą dla producentów czujników

Silny wzrost rynku oprogramowania zarządzającego inteligentną siecią

(lk)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
ARC
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :