Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2020-12-13   |  Ostatnia aktualizacja: 2020-12-13
Uber sprzedaje swój biznes pojazdów autonomicznych
fot. pixabay
fot. pixabay

Uber sprzedaje swój biznes pojazdów autonomicznych firmie Aurora. Jego wartość według szacunków wynosi 4 miliardy dolarów w porównaniu do około 7,25 miliardów dolarów w ubiegłym roku.

Uber zainwestuje również w Aurorę 400 milionów dolarów. Obecnie start-up wyceniany jest na 10 miliardów dolarów, a Uber będzie posiadał w nim około 26% udziałów. Obie firmy będą współpracować przy uruchomieniu autonomicznych pojazdów w sieci Uber Ride sharing. Dyrektor generalny Ubera, Dara Khosrowshahi dołączy również do zarządu Aurory.

Dział zaawansowanych technologii Uber osiągnął w ubiegłym roku 42 miliony dolarów przychodu, jednak firma stanęła w obliczu spowolnienia związanego z pandemią w ramach swojej podstawowej działalności.

- Niewiele technologii obiecuje tak znaczną poprawę życia dzięki zapewnieniu bezpiecznego, dostępnego i przyjaznego środowisku transportowego, jak czynią to pojazdy autonomiczne - powiedział Khosrowshahi w oświadczeniu - Nasz dział zaawansowanych technologii ATG był liderem w wysiłkach na rzecz ich rozwoju i łącząc siły z Aurorą, jest w stanie szybciej spełnić tę obietnicę.

Aurora została założona w 2017 roku i pracuje nad platformą Aurora Driver, która będzie łączyć ze sobą oprogramowanie, sprzęt i usługi związane z przetwarzaniem danych dedykowane do obsługi pojazdów osobowych, lekkich samochodów dostawczych oraz samochodów ciężarowych. Firma posiada wsparcie ze strony przedsiębiorstw, takich jak Amazon oraz Sequoia.

(rr)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
fierceelectronics
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :

Czytaj także